WOŚP rekordowo zagrała w Stalowej Woli – ZDJĘCIA

0

Ubiegłoroczny Finał WOŚP w Stalowej Woli przyniósł plon rekordową kwotę ponad 111,1 tys. zł. Finał jubileuszowej, 25. edycji WOŚP podsumowano w nocy z niedzieli na poniedziałek wstępnym rozliczeniem wpływów, które określiła kwota ponad 150 tys. zł! Jest to o blisko 40 tys. więcej niż rok temu. Ostateczne rozliczenie, uwzględniające wyniki wszystkich realnie dokonanych (niestety, zdarza się, że ktoś licytuje, wygrywa, a później nie realizuje transakcji) aukcji internetowych, zostało podane już po zamknięciu prac nad tym wydaniem „TN”, ale na pewno w tym roku padł kolejny rekord.

W tegoroczny Finał Orkiestry w największym kieście regionu wpisało się m.in. ponad 230 wolontariuszy ze Stalowej Woli i okolic. Centrum stalowowolskiego Sztabu WOŚP po raz kolejny był Spółdzielczy Dom Kultury. Tutaj prowadzono m.in. naukę pierwszej pomocy, poradnictwo z zakresu zdrowego żywienia i ogólnie – zdrowego życia, nie zabrakło też oczywiście serwowanej na żywo muzyki i tańca. Moc imprez, tradycyjnie, odbywała się również poza tym Centrum. W ramach Finału WOŚP zaplanowano m.in. kolejną Czad Orkiestrę w Klubie Labirynt z takimi gatunkami muzyki jak funk, rock, reggae, ska, punk, hard core i metal oraz sprowadzonym z Krakowa Czadowym Autobusem z zespołami współpracującymi z Volume Up!. Rozegrano Orkiestrowy Turniej Bilardowy, a już na kilka dni przed finałową niedzielą w środę 11 stycznia – Orkiestrowy Turniej w Kręgle. Częścią programu imprez było trwające przez dwa dni budowanie Wielkiego Kolorowego Serducha WOŚP z 20 tys. klocków LEGO. Tradycyjnie, o tej samej porze w całym kraju, przeprowadzono w Parku Miejskim 3. Bieg oraz Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Dla 150 uczestników imprezy (wpisowe wynosiło minimum 25 zł, wpływy w całości trafiły do WOŚP) przewidziano pamiątkowe, niepowtarzalne koszulki, natomiast każdy, kto ukończył bieg lub marsz (długość biegu to 3 km, a długość marszu – 2 km) otrzymał pamiątkowy medal. Część uczestników biegu, odpowiadając na apel organizatorów, przygotowała oryginalne nakrycia głowy, przebrania, peruki, bądź pomalowało twarze. W dużej hali MOSiR trójka instruktorów oraz super atmosfera, muzyka, ruch zdrowie i zabawa złożyły się na 3-godzinny IV Orkiestrowy Maraton Zumby, który poprowadzili przyjaciele WOŚP. Niezależnie od tych wszystkich imprez prowadzono internetowe aukcje, w których można było wylicytować m.in. loty samolotem, balonem i szybowcem. W tym roku specjalny charakter miało tradycyjne „światełko do nieba”, któremu nadano formę pokazu multimedialnego na specjalnym wielkim ekranie LED w kształcie serca.

Dotychczas WOŚP przekazała Stalowej Woli sprzęt medyczny o wartości blisko 800 tys. zł. Wyjątkowy okazał się rok ubiegły, w którym Fundacja WOŚP wsparła Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Stalowej Woli, świadczący usługi medyczne z zakresu długoterminowej stacjonarnej opieki medycznej dla 54 seniorów, w zdecydowanej większości przypadków niezdolnych do samodzielnego poruszania się. Do ZP-O trafił sprzęt medyczny o wartości ponad 207 tys. zł. (r)

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.