Dziecko jechało bez fotelika. Pasażerka ukrywała je pomiędzy nogami…

0

55-letni kierowca fiata punto nie zadbał o bezpieczeństwo swojej 3-letniej córki. Dziecko jechało na przednim siedzeniu bez fotelika. W trakcie kontroli drogowej pasażerka próbowała ukryć dziecko pomiędzy nogami, zasłaniając je ubraniem. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie grozi mu grzywna i punkty karne.

Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 77 w Gorzycach, zauważyli jadącego ul. Pańską fiata punto. Jego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyhamował i zjechał na pobocze. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna podróżował wraz 3-letnim dzieckiem i kobietą. Sam nie zadbał o bezpieczeństwo dziecka przewożąc je na przednim siedzeniu bez fotelika. Pasażerka próbowała ukryć dziecko przed policjantami, chowając je pomiędzy nogami i zasłaniając ubraniem.

Okazało się, że samochód zarejestrowany był jako ciężarowy (do 3,5t) i mogło nim podróżować tylko dwie osoby. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Za popełnione wykroczenie grozi mu grzywna i punkty karne.

Policja przypomina:

  • Przewożenie dziecka na przednim siedzeniu bez fotelika dozwolone jest, gdy jego wzrost przekracza 150 cm.
  • Przepis dopuszcza możliwość przewożenia na tylnym siedzeniu bez fotelika bezpieczeństwa dzieci, które mierzą minimum 135 cm, ale warunkiem jest zapięcie dziecku pasów.
  • Przepis zabrania przewożenia dzieci poniżej 3 go roku życia w pojazdach, w których nie ma pasów bezpieczeństwa.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.