„Nie” dla prywatyzacji szpitala

0

Sandomierski szpital nie zostanie przekształcony w spółkę. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedzieli się pracownicy tej placówki w wewnątrzszpitalnym trzydniowym głosowaniu.

Starosta sandomierski Stanisław Masternak od początku zapewniał, że jeśli pracownicy szpitala w większości będą przeciw prywatyzacji, to do niej nie dojdzie, a rozmowy z potencjalnymi inwestorami, w tym z PZU, zostaną wstrzymane.

Tak też się stanie, bo w wewnątrzszpitalnym referendum zdecydowana większość pracowników opowiedziała się przeciwko prywatyzacji. Na 901 osób uprawnionych do głosowania, głos do urny wrzuciło 719 osób, czyli 79,8 procent. Z tego aż 704 głosy były przeciw prywatyzacji, 11 głosów „za”, a 4 głosy były nieważne. Wynika z tego, że prawie 98 procent głosujących pracowników szpitala opowiedziała się przeciwko przekształceniu lecznicy.

Starosta sandomierski zapewnia, że wynik głosowania zamyka sprawę i powiat odstąpi od planów pozyskania inwestora i przekształcenia placówki. – Pracownicy zdecydowali, dlatego dajemy sobie spokój. Chcieliśmy pozyskać inwestora, którego kapitał pozwoliłby na rozwój tej placówki, a tak być może szpital czeka zastój i powolna degradacja.

Józef Żuk

Więcej w papierowym wydaniu TN.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.