Ponad 2 promile i 100 km/h na liczniku!

0

Wczoraj po południu stalowowolscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena golfa, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 100 km/h. W trakcie sprawdzania kierowcy okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w organizmie 52-letniego mężczyzny ponad dwa promile alkoholu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego stalowowolskiej komendy pracowali wczoraj na ulicy Energetyków. Tuż przed godz. 16, zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen Golf, którego kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 100 km/h. W pojeździe oprócz kierowcy było dwoje pasażerów.

Podczas sprawdzania dokumentów kierującego pojazdem, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 52-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego ponad dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.