Tarnobrzeżanin prowadził auto mając prawie 4 promile!

0

Policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy, który w niedzielne popołudnie zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymanie 39-letniego mieszkańca Tarnobrzega było możliwe dzięki reakcji świadków, którzy zwrócili uwagę na nietypową jazdę kierowcy.

Około godziny 14, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o „dziwnie” jadącym samochodzie, który poruszał się ulicami osiedla Dzików. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego, na jednym z przyblokowych parkingów zauważyli volkswagena passata. Jego kierowca usiłował wjechać na miejsce parkingowe. Funkcjonariusze ustalili, że to 39–letni mieszkaniec Tarnobrzega, zbadali stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna był kompletnie pijany, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Teraz 39-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami nawet do lat 15.

Źródło: Policja

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.