„Wisła” z inicjatywą

0

Mimo że sytuacja finansowa Sandomierskiego Klubu Sportowego „Wisła” jest w miarę stabilna, jego władze wychodzą z kolejnymi inicjatywami, żeby jeszcze ją polepszyć. Aby to zrobić, przygotowali specjalną ofertę dla sponsorów i fanów. Ci ostatni sami wiele robią, aby zatrzeć negatywny stereotyp kibica. Włączają się chociażby w różnego rodzaju akcje społeczne.

Mimo że obecna drużyna dołuje w lidze, to, paradoksalnie, jej sytuacja finansowa jest najlepsza od kilku miesięcy. Tę zmianę docenia burmistrz miasta, które w znacznej mierze finansuje klub.

Inna jakość w zarządzaniu i funkcjonowaniu jest już widoczna. Jestem przekonany, że współpraca na linii klub – miasto będzie szła w odpowiednim kierunku. Szczególnie, że władze „Wisły” mają szereg pomysłów na to, aby zdobywać dodatkowe pieniądze i nie czekają jedynie na pomoc miasta – mówi Marek Bronkowski.

O coraz lepszej kondycji finansowej klubu przekonuje również jego prezes Sebastian Wieczorek. Mówi, że obecnie klub, oprócz kredytu, który regularnie spłaca, nie ma żadnych zaległości finansowych.

Najważniejsze, że nie mamy żadnych zobowiązań wobec zawodników i sztabu trenerskiego. Płacimy też na bieżąco wszystkie faktury. Obecna sytuacja finansowa klubu jest zachętą dla nowych zawodników, którzy chcą do nas przyjść, bo może nie płacimy dużo, ale są to pewne pieniądze. W tym roku, aby utrzymać płynność finansową potrzebujemy około 450 tys. zł – zaznacza prezes… (jż)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU ”TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO” LUB eTN.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.