Nauczyciele na bruk. Tak czy nie?

4

Przewodniczący podkarpackich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Kłak poinformował o skali zwolnień wśród nauczycieli na Podkarpaciu. Według jego informacji, najwięcej nauczycieli zostanie zwolnionych w Tarnobrzegu. „To manipulacja i nieprawda” – ripostują władze miasta.

Zdaniem ZNP, na koniec maja w Tarnobrzegu pracę straciło już 33 nauczycieli. 27 z nich zostało zwolnionych, 6 osób zadeklarowało przejście na emeryturę.

– Takie są fakty na 31 maja br. Weryfikowaliśmy te dane w dwóch miejscach: w szkołach i w organie zarządzającym szkołami, czyli urzędzie miasta. Zwolnienia dotyczą nauczycieli wszystkich rodzajów szkół: podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Nigdzie indziej na Podkarpaciu skala zwolnień nie jest tak duża – mówi Stanisław Kłak.

Informacja podana przez szefa podkarpackiego ZNP wzburzyła tarnobrzeskich urzędników. Jak tłumaczy Jolanta Kociuba, naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Urzędu Miasta, problem leży w interpretacji ankiet.

– Jest to zupełna nieprawda. Rozumiałabym, gdyby taką interpretację zbieranych w szkołach ankiet zaprezentował laik. Ale gdy mówi to człowiek doskonale znający sprawę, to jest to po prostu manipulacja – nie kryje irytacji Jolanta Kociuba… (wel)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

4 komentarze

  1. Dlaczego taka prosta do weryfikacji rzecz powoduje tyle kłótni i wzajemnego przepychania się? Będą niedługo dokładne dane i zobaczymy, która strona ma racje.

  2. Co niektórzy nauczyciele już dowiedzieli się o zaniżeniu etatu albo zwolnieniu,czego tak pierd….. że nie będzie zwolnień?,wychowawca mojej córki dostał po cichu na tzw słowo że będzie niestety miał obniżony etat,a jego koleżanka pani mgr. po 12 latach prawdopodobnie staci etat -DOBRA ZMIANA!

  3. szkoda, bo te zwolnienia obejmą pewnie starszych nauczycieli, a z moich doświadczeń wynika, że tylko im zależało na tym, żeby faktycznie przekazać jakąś wiedzę