W sobotę Stal Stalowa Wola zagra z Siarką Tarnobrzeg

0

W naszym regionie fanów futbolu na zakończenie drugoligowych zmagań czeka derbowa uczta. Mecze pomiędzy sąsiadami zza miedzy, bez względu na poziom rozgrywek, zawsze wzbudzały wielkie emocje, niestety, nie tylko sportowe.

Sobotnie spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17, będzie miało dodatkowy smaczek, bowiem obie „jedenastki” prowadzą mieleccy szkoleniowcy: Janusz Białek i Włodzimierz Gąsior, a jednym z najskuteczniejszych piłkarzy „Stalówki” jest Adrian Gębalski, były napastnik Siarki. Dodajmy, że będą to jubileuszowe, trzydzieste derby (na szczeblu centralnym). Minimalnie lepszym bilansem legitymują się do tej pory piłkarze „Stalówki”, którzy odnieśli 9 zwycięstw, 12 spotkań zremisowali, a 8 razy schodzili z boiska pokonani.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu w drugoligowej tabeli nastąpiła zmiana lidera. Po zwycięstwie z Odrą Ople 3:0, na czoło wysunął się Raków Częstochowa, który ma tyle samo punktów co Odra. Na trzecim miejscu jest Puszcza Niepołomice (59) przed Radomiakiem (55). Siarka, po kolejnej przegranej, spadła na szóste miejsce (47), natomiast „Stalówka” (39), plasuje się na dwunastym miejscu.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.