43. Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu – kategoria młodzieżowa i open [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 1 grudnia
kondolencje
reklama

43. Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu – kategoria młodzieżowa i open [zdjęcia]

0
1 z 41

Najmłodszym dopisywała pogoda, ale i hart ducha. Ponad 250 małych zawodników ze szkół z całego regionu wystartowało w niedzielę, 10 października, w 43. młodzieżowym Biegu Nadwiślańskim im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu. 

Od godziny 9:50 na starcie przy Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu-Dzikowie do biegu stawały dzieci i młodzież z całego powiatu, by powalczyć o puchar i miejsce na podium. Wśród zawodników znaleźli się reprezentanci klubów sportowych oraz szkół. Najliczniejszą grupą była reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu.

Na podium wśród dziewcząt w biegu na 400 metrów w grupie rocznikowej 2014 i młodszych stanęły Hanna Więckowska (“Lisy” Zgierz), Hanna Guściora (SP10) i Marika Sobiło (SP4). W tej samej grupie chłopców na podium stanęli Kacper Szczytyński (SP3), Bartosz Pożoga (Przedszkole nr 12) i Adam Szkolak (SP10).

W kategorii 400 metrów w grupie rocznikowej 2012-2013 dziewcząt jako pierwsze na podium dobiegły Aleksandra Gralewska (“Lisy” Zgierz), Tamara Gruszczyńska (SP10) i Joanna Kiwak (SP3). I miejsce wśród chłopców zajął Kacper Kalita (SP10), Kornel Pitra (SP10), Maksymilian Dusza (SP9)

Jako pierwsze wśród roczników 2010-2011 do mety dotarły Weronika Reichert (SP2 Rudnik nad Sanem), Paulina Pelc (Zalesie) i Lena Zalepińska (“Lisy” Zgierz). Jako pierwszy wśród chłopców dobiegł Fabian Janiec (SP10), Maciej Przykaza (SP3) i Aleksander Wiktorowski (SP10).

Wśród roczników 2008-2009 na trasie liczącej 1000 metrów pierwsze dobiegły dziewczęta Karolina Zięba (MKS Nowa Dęba), Gabriela Salamon (SP9) i Wiktoria Dziadura (SP10). Wśród chłopców pierwszy do mety dotarł Kamil Kalita (SP10), Mateusz Zasuwa (SP3) i Jakub Durda (“Harpagan”)

W grupie rocznikowej 2006-2007 na I miejsce dobiegła Zuzanna Milczanowska (Stal Nowa Dęba), II miejsce zajęła Julia Prejzner (Krosno) i III miejsce Aleksandra Łuc (Wola Rusinowska). Na podium wśród chłopców stanęli Bartosz Gospodarczyk, Kamil Kopeć (SP3 w Nowej Dębie) i Tymoteusz Jabłonowski (“Harpagan”).

W ostatniej, najstarszej grupie rocznikowej  2004-2005 w biegu na 1000 metrów jako pierwsze dobiegły Kamila Skwara (“Sprint” Gorzyce), wśród chłopców pierwsi byli Łukasz Pelc (Krosno), Kacper Łuc (Nowa Dęba) i Mateusz Karpik (“Kopalnia Mocy”).

W kategorii Open, na trasie liczącej 2000 metrów na I miejsca dobiegli Kacper Jaworski z Mielca i Zuzanna Milczanowska, na II miejsce Łukasz Cabaj i Karolina Smolarczyk, na III miejsce Kacper Łuc i Karolina Zięba.

Początek dzisiejszej trasy, można powiedzieć był “z górki”, trzeba było na tym odcinku wyregulować oddech. Później było w miarę spokojnie, a na końcu chyba na dobicie była ta górka – mówiła zawodniczka “Sprint” Gorzyce, Kamila Skwara. – Staram się startować co roku, na razie w kategoriach, może później będę przygotowywać się do biegu na trasie 15 kilometrowej. 

   

1 z 41
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.