85-metrowy budynek wysokościowy stanie w Stalowej Woli? Zobacz wizualizację przyszłego osiedla "Leśna" - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

85-metrowy budynek wysokościowy stanie w Stalowej Woli? Zobacz wizualizację przyszłego osiedla “Leśna”

4

Budowa nowego osiedla w Stalowej Woli zaplanowana jest na przyszły rok. Tymczasem już dziś można się przejść jedną z jego uliczek. Jak to możliwe? Wirtualnie. Na stronie miasta pojawił się film z wizualizacją obiektów przyszłego “Leśnego” osiedla.

Osiedle planowaliśmy jako reprezentacyjne, bardzo zadbane, tonące w zieleni z przepiękną architekturą – mówi prezes Miejskiego Zakładu Budynków w Stalowej Woli, Tomasz Gunia. Część inwestycji przeprowadzona zostanie dzięki wkładowi MZB, część, jak mówi T. Gunia, będzie oddana do użytku deweloperów.

Zobacz także: 
– Matura próbna 2021 – arkusze egzaminacyjne z matematyki

Na obszarze sąsiadującym ze Szkołą Podstawową numer 2, powstanie sześć bloków o funkcji mieszkalnej i część o funkcji handlowo-usługowej. Po drugiej stronie ulicy, przy części deweloperskiej znajdzie się pięć parceli budowlanych, trzy pierwsze (jadąc w kierunku Niska) stanowić będą te przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe, kolejna w planie stanowić będzie tzw. budynek wysokościowy, który ma osiągnąć wysokość 85 metrów! Na nowym osiedlu ma nie zabraknąć także długo wyczekiwanego hotelu, co należeć będzie do inwestycji deweloperskich.

Dokumentacja techniczna projektu osiedla “Leśna” planowana jest na ten rok, rozpoczęcie prac budowlanych przez MZB na rok przyszły, a mieszkańcy zainteresowani zakupem mieszkania już jesienią mogą zgłaszać swoje zainteresowanie w biurze Miejskiego Zakładu Budynków.

Udostępnij

4 komentarze

  1. Im wyżej się mieszka tym gorzej dla organizmu ludzkiego. Musi być kontakt z ziemią. Talk człek jest skonstruowany.Nie róbcie ze Stalowej Woli New Yorku.

  2. – Osiedle planowaliśmy jako reprezentacyjne, bardzo zadbane, tonące w zieleni z przepiękną architekturą – mówi prezes 
    A pozostale osiedla już mogą być niezadbane? Ma być w nich chlewik?