95 procent pacjentów covidowych w tarnobrzeskim szpitalu to osoby nieszczepione - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

95 procent pacjentów covidowych w tarnobrzeskim szpitalu to osoby nieszczepione

3

Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu nie ma wolnych łóżek na oddziałach, gdzie leczeni są pacjenci z covid-19. Dzień po uruchomieniu dodatkowych miejsc dla chorych, wszystkie są już zajęte. Lecznica przekształca normalne oddziały w covidowe. Z informacji dyrekcji szpitala wynika, że 95 procent pacjentów z covid-19 wymagających hospitalizacji w Tarnobrzegu to osoby nieszczepione.

– Trafiają do nas pacjenci z całego Podkarpacia, sytuacja jest dramatyczna, mamy pełne obłożenie. Tworzenie nowych miejsc dla chorych z covid-19 wiąże się z ograniczaniem działania normalnych oddziałów. Już musieliśmy przekształcić oddział rehabilitacji w covidowy, w przyszłym tygodniu to samo będzie miało miejsce na oddziale neurologicznym – mówi Krzysztof Stolarski, pełniący obowiązki dyrektora szpitala.

W tej chwili w tarnobrzeskiej lecznicy dla pacjentów z covid-19 przeznaczonych jest 68 normalnych łóżek, 6 łóżek respiratorowych i 6 dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Od 24 listopada przybędzie kolejnych 12 „zwykłych” łóżek i 1 łóżko respiratorowe.

– Ci, którzy przechodzą covid na tyle ciężko, że wymagają hospitalizacji, to w 95 procentach osoby niezaszczepione. Część z nich mówi, że nie skorzystała ze szczepienia „bo nie”. Mam nadzieję, że mają świadomość tego, że zajmują przez to miejsca w szpitalu osobom, które tego potrzebują ze względu na inne niż covid-19 schorzenia – mówi K. Stolarski.

3 komentarze

  1. to ja covidek na

    Dziwne to dla mnie nie jest. Masek na buźkach nie noszą w sklepach, nie myją i nie odkażają rąk, nie stosują dystansu. Wieśniactwa te zasady nie obowiązują najwyraźniej. Organizowane są imprezy masowe na duzych salach, bez wietrzenia pomieszczeń.
    Pisałem, że niebawem zaatakuję.

Zostaw odpowiedź