Atrakcje na wodzie i w powietrzu. Startuje sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 24 maja
reklama

Atrakcje na wodzie i w powietrzu. Startuje sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim

1

W niedzielę, 1 maja, nad Jeziorem Tarnobrzeskim formalnie rozpoczyna się sezon turystyczny. Dla wypoczywających nad wodą przygotowano nie tylko najdłuższą w Polsce południowej piaszczystą plażę (w tym sezonie dodatkowo przedłużoną o 800 metrów). Atrakcji ma być dużo więcej.

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim działać będzie Wake Park, najdłuższa w Polsce, mająca ponad 500 metrów długości „Tyrolka”, park linowy i 6 wypożyczalni sprzętu pływającego.

 – Dodatkowo ma powstać drugi park wodny, a także szkółka windsurfingu – zapowiada Stanisław Czuchara, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Nie wiadomo jeszcze jak do końca będzie wyglądało zaplecze gastronomiczne nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na razie miasto wydzierżawiło 4 stałe punkty pod prowadzenie działalności gastronomicznej i kolejne 4 pod punkty mobilne. Kolejnych przynajmniej 5 punktów mobilnych będzie działało na terenach należących do Kopalni Machów. Nie jest na razie znana liczba punktów planowanych na gruntach prywatnych.

Część atrakcji turystycznych ma zostać uruchomiona już w czasie „Majówki”. Reszta będzie sukcesywnie otwierana przed szczytem sezonu turystycznego przypadającym na lipiec i sierpień.

Jeden komentarz

  1. maniek z galicji na

    tarnobrzeg spoko powiatowka w wojewodztwie podkarpackim inaczej galicyjskim 15 kilometrow od miasta krolewskiego sandomierz

Zostaw odpowiedź