Baranów Sandomierski. Kierownik ŚDS przeszła na emeryturę. – Dawałam sobie 5 lat w tej roli. Minęło 23... - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Baranów Sandomierski. Kierownik ŚDS przeszła na emeryturę. – Dawałam sobie 5 lat w tej roli. Minęło 23…

1

Danuta Falarz po 23 latach kierowania Środowiskowym Domem Samopomocy w Baranowie Sandomierskim, a następnie w Knapach, końcem lipca przeszła na zasłużoną emeryturę. Jak mówi, przez wszystkie te lata nie brakowało jej entuzjazmu, a przez całe swoje zawodowe życie kierowała się słowami Mikołaja Gogola, które stały się mottem Środowiskowego Domu Samopomocy: „Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się wtedy, gdy zapominając o sobie zacznie żyć dla bliźnich”.

Tak wiele można się nauczyć od naszych podopiecznych,. Dla mnie ten czas był lekcją pokory i odkrywania radości z każdej najmniejszej rzeczy. Były to lata wzruszeń, łez, ale i radości – mówi pani Danuta. – Ci ludzie mają różne losy, historie, różne przypadłości. Praca dla nich to przede wszystkim pasja niesienia pomocy. Nieraz zdarzało się, że dostawałam telefon nocą i w obawie o życie podopiecznego jechałam do niego sprawdzić czy z nim wszystko w porządku. Jedni przychodzą częściej, inni rzadziej, jednak każdy z nich jest traktowany jak członek rodziny. Wzruszałam się tutaj bardzo często – mówi pani Danuta Falarz.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Nadwiślańskiego.

Fot. UMiG Baranów Sandomierski

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. internauta@tlen.pl na

    Gratulacje i buziaki na pożegnanie :-* :-* :-* . Proszszsz… pamiętać, że życie zaczyna się na emeryturze :-)))