reklama
Będą ćwiczyć samoobronę i...wyrabiać mydło - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Będą ćwiczyć samoobronę i…wyrabiać mydło

0

Fundacja PasjoDzielnia z Wiązownicy-Kolonii, w partnerstwie z Fundacją Enea, rozpoczęła realizację projektu „Przestrzeń AlternaTYwna”, obejmującego cykl spotkań warsztatowych dla dzieci i dorosłych. W przeprowadzeniu poszczególnych zajęć pomogą wolontariusze Enei Elektrowni Połaniec.

„Przestrzeń AlternaTYwna” to projekt skierowany do mieszkańców  powiatu staszowskiego. Przewiduje organizację trzech wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w zakresie samoobrony i asertywności, a także kinematografii niezależnej oraz rękodzieła naturalnego.

– Cieszymy się, że dzięki wsparciu Fundacji Enea możemy ruszyć z naszymi pierwszymi warsztatami, tym bardziej, że zgłosiło się bardzo dużo chętnych. W ramach pierwszego spotkania razem z dziećmi i ich opiekunami będziemy zgłębiać tajniki wyrobu naturalnych mydeł. Na warsztatach każda z osób wykona kilka mydełek, każde inną techniką. Podobne warsztaty planujemy zorganizować również dla dorosłych. Po ich zakończeniu wszystkich uczestników chcemy zaprosić na pokaz filmowy zorganizowany w naszej klimatycznej stodole – mówi Wioletta Piwowarska, prezeska Fundacji „PasjoDzielnia”.

W ramach “Przestrzeni AlternaTYwnej” obędą się również warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet – WenDo. To metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, która według jej propagatorów uczy, jak w różnych sytuacjach chronić własne granice i nie odczuwać bezradności czy bezbronności względem potencjalnego agresora oraz jak bronić się fizycznie przed możliwym atakiem.

– W związku z sytuacją epidemiologiczną, ale również kameralnością naszych działań, na każde z organizowanych przez  Fundację wydarzeń, obowiązują wcześniejsze zapisy. Dlatego serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, gdzie o wszystkim na bieżąco informujemy – dodaje Wioletta Piwowarska.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.