Będzie krajowy lockdown? Tak, jeśli zostanie spełniony jeden warunek - Tygodnik Nadwiślański

Będzie krajowy lockdown? Tak, jeśli zostanie spełniony jeden warunek

8

Jak informuje RMF24.pl, jeśli w najbliższy czwartek, 18 marca, liczba nowych przypadków przekroczy 25 tysięcy, rząd w Polsce zaostrzy obostrzenia. Wprowadzenie krajowego lockdownu jest całkiem prawdopodobne.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w czwartek rząd podejmie ewentualną decyzję o zaostrzeniu obostrzeń. Przypomnijmy, że do tej pory w czterech województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubuskim restrykcje są większe, niż w innych częściach kraju.

We wspomnianych województwach obecnie zamknięte są galerie handlowe (tylko niektóre sklepy pozostają otwarte) i hotele, kina, teatry, baseny, boiska i inne obiekty sportowe, a uczniowie klas 1-3 podstawówek uczą się w trybie hybrydowym: jednego dnia w domu, jednego dnia w szkole. Jak ustalił Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM, plan rządu zakłada, iż jeśli w czwartek nowych zakażeń będzie ponad 25 tysięcy, wówczas powyższe restrykcje zostaną wprowadzone na terenie całego kraju.

Zobacz także:
– Koronawirus (16 marca). Ponad 40 przypadków w pow. stalowowolskim, spadki zakażeń w Tarnobrzegu i pow. tarnobrzeskim

Minister grozi krajowym lockdownem

Minister zdrowia na wczorajszej konferencji ostrzegał, że jeśli zakażeń koronawirusem będzie przybywać tak szybko jak teraz, to w całej Polsce ogłoszony zostanie lockdown. Dodał również, że w czwartek będą zapadać również decyzje odnośnie Wielkanocy.

Będzie krajowy lockdown?

Udostępnij

8 komentarzy

  1. Tak to Tarnobrzeg. Ale nie słuchaj idiotów. Jest to centrum miasta nazwane placem Bartosza Głowackiego od pomnika który stoi na tarnobrzeskim rynku już od 1904 roku. Został ufundowany przez społeczeństwo naszego miasta dla uczczenia 110 rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. Pomnik przedstawia polskiego chłopa-kosyniera Bartosza Głowackiego opartego o zdobytą armatę z kosą wzniesioną w geście zwycięstwa. Miejsce fajne szkoda że nie wszyscy mieszkańcy (Szwejk) już tacy jak kiedyś…

  2. Dzisiaj widziałem w sklepie jak stało kilku…. (wpiszcie epitety w miejsce kropek), jeden za drugim, bez odstępu. Mają mózgi czy sieczkę pod sufitem?