Będzie protest dotyczący budowy obwodnicy Tarnobrzega - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Będzie protest dotyczący budowy obwodnicy Tarnobrzega

5

W piątek, 16 kwietnia w Tarnobrzegu będzie miał miejsce protest dotyczący budowy obwodnicy Tarnobrzega. Protestujący chcą zwrócić uwagę władz miasta na problem hałasu i budowę ekranów akustycznych przy zabudowaniach domów jednorodzinnych.

Projekt budowy obwodnicy zakłada, że ekrany akustyczne zostaną postawione jedynie w okolicach ronda na ul. Sikorskiego. Mieszkańcy osiedla Miechocin chcą, by ekrany pojawiły się także w okolicach ich domostw. Protest ma zwrócić uwagę na problem hałasu przejeżdżających pojazdów podczas poniedziałkowego protestu.

Jeżeli Państwu nie jest obojętne to o co walczymy, a walczymy o ekrany, żeby poprawić jakość życia przy tak poprowadzonej „obwodnicy” to proszę o pojawienie się w wyznaczonym terminie i miejscu. Im więcej nas będzie tym większą mamy szanse na efekt, którym będzie zwrócenie uwagi władz Miasta na problem hałasu i jego zapobieganiu, co może w przyszłości przełożyć się na działania mające na celu wybudowanie ekranów akustycznych – napisał w mediach społecznościowych organizator protestu, Grzegorz Toś.

Zobacz także:
– Maseczki dla mieszkańców Tarnobrzega. Gdzie i kiedy można odebrać?

Protest odbędzie się na przejściu dla pieszych obok stacji Orlen i Eurobenz na ulicy Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Czerwonego Krzyża. Jak zaznacza organizator, manifestacja została zgłoszona do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega. Protest ma się odbywać w rygorze sanitarnym (maseczki, dystans społeczny).

Udostępnij

5 komentarzy

  1. Popłaczeta se i na tym się skończy. Władzy nic nie obchodzi.
    W Polsce powinno być prawo chroniące to co jest wybudowane, drugie gwarantujące spokój dla ludzi w miejscu ich zamieszkania. Polska to jak powiedział jeden poseł, dziki kraj.

  2. zadna obwodnica jest nie potrzebna kto na to dał pozwolenie na niszczenie terenów niszczenie zieleni tyle drzew wycieli , ludzie swoich działek nie odadza bo miato nie chce im zapłącic stop obwodnicy będzie strajk będzie sie przeszkadzac w budowie

Zostaw odpowiedź