Będzie zniesiony obowiązek noszenia maseczek! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Będzie zniesiony obowiązek noszenia maseczek!

1
Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra – stwierdził podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. 
Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano o harmonogramie znoszenia obostrzeń w Polsce.

Rząd przedstawił harmonogram znoszenia obostrzeń!

Luzowanie obostrzeń dotyczy m.in. obowiązku noszenia maseczek. – 15 maja to bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany – powiedział szef resortu zdorowia.

Zaznaczył przy tym, że w każdej sytuacji, w której nie będzie można zachować dystansu, maseczki nadal powinny być noszone.

Dzięki zniesieniu tego obostrzenia, możliwe będzie również otwarcie gastronomi zewnętrznej, teatrów, kin na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc. Będą mogły również odbywać się wesela do 25 osób, lecz również na zewnątrz.

Udostępnij

1 komentarz

  1. Panie ministrze!
    Jeśli masek nie będom nosić na wolnym powietrzu to mało komu będzie się chciało sięgnąć do kieszeni po niom przed wejściem do sklepu.Ta wyjęta z kieszeni będzie zwyczajnie brudna. Tak poza tym to już nie przestrzegajom obostrzeń np. w sklepach. Nie trzymio te 1,5 metra. Kiedy się usiłuje zwrócić im uwagę to mało człowieka nie pobijom a pyskate baby mało nie zakrzyczom. Bardzo to prymitywni ludzie.

    Pandemia przeżeźbiła jeszcze za mało ludzi. Najlepiej gdyby to poczyniła z tymi własnie bezrozumnymi ludźmi. Powinno zemrzeć , choć nikomu źle nie życzę, minimum populacji ludzkiej, tej nieodpowiedzialnej, i działać jak bombki jądrowe. Wtedy może jeden drugiego by szukał. W sklepach byłoby połowę mniej ludzi i swobodnie można by było poczynic zakupy. Nikt nikomu nie stałby za plecami. Nie parskał w głowę. Najgorsze som w tym pijaki bo im mózgi już wyjałowiło, stare baby i dziadki. Do nich wasze wytyczne nie docierajom.

Zostaw odpowiedź