reklama
Chcą powstrzymać budowę galerii w Tarnobrzegu [W najnowszym numerze] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Chcą powstrzymać budowę galerii w Tarnobrzegu [W najnowszym numerze]

34

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wpłynęło odwołanie od decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla mającej powstać w centrum Tarnobrzega galerii handlowej. To może zablokować dalsze działania zmierzające do wybudowania mającego mieć 16 tys. mkw. obiektu.

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

KUP e-TN:

34 komentarze

 1. Ciemnota i kołtuneria w tym Tarnobrzegu. Niech się wyprowadzą w Bieszczady jak im w miescie nie odpowiada. Myśleli że całe życie będą korzystać z miejskich udogodnień a mieszkać pośród łąki gdzie można pieska bez opieki wypuścić! Inicjatorów tego całego zamieszania powinien prześwietlić prokurator bo może robią to za kasę od konkurencji z sąsiednich miast. Jeśli chodzi o tarnobrzeskich urzędasów to niech te protesty odrzucą w ciągu dwóch tygodni (max) bo jak można to jeszcze dwa miesiace blokować ?! Jak to nie pomoże to niech wybudują im spopielarnię zwłok. W Stalowej Woli jest przy blokach i nikomu to nie przeszkadza. W Tarnobrzegu gdyby kiedyś był włodarz z „jajami” i miała powstać taką w Sobowie to już widzę te protesty. GŁUPOTA, CIEMNOTA I KOŁTUNERIA. Dlaczego władze miasta nie zwalczają tego w zarodku tylko dają sobie na to aż dwa miesiące?! Są tacy sami?!

 2. Ta niby galeria to następny budynek pozbawiony skutecznej wentylacji?

  Ilekroć odwiedzam te galerie w inakszych miastach to szybko z nich uciekam bo nie ma czym oddychać. Brak świeżego powietrza i należytej wentylacji, drzwi pozamykane nawet kiedy jest na dworze ciepło.Okien otwieranych nie ma. W galeriach jest głośno, jakaś niby muzyka z głośników odtwarzana, ciężko się w nich znaleźć i cokolwiek znaleźć.Trzeba dobrze szukać wyjścia. Ostatnio to piłem kawę z plastikowego kubka i miszałem cukier patykiem. Wystrój tej części galerii był fatalny.

  Dążenie do budowy galerii to takie europejskie, ale to nie jest dobre rozwiązanie. Male jest piękne, molochy są brzydkie niefunkcjonalne.

  • Oj nie martw sie na zapas.:) Jeśli powstanie kiedykolwiek jakaś galeria w Tarnobrzegu to będzie to tak jak lubisz malutka galeryjka .Cos takiego jak w Sandomierzu.Wiec oddychać będziesz miał czym 🙂 Jeśli jednak zapragniesz troszeczkę niewygody 🙂 to zawsze możesz podjechać do stalowowolskiej Vivo aby się pomęczyć 🙂

 3. Nie rozumiem, dlaczego obok galerii powstaje dwa handlowe budynki. Jeden z nich a`la Biedronka, Lidl,Kaufland, taki klocek nieładny.

 4. Dla przypomnienia protestujący mieszkańcy to byli funkcjonarjusze Milicji i ich rodziny .
  Czyżby powróciła stara maniera, że wszystko się im należy jak dawniej ??
  Jeżeli chcą ciszy i spokoju to na pewno tego nie ma w centrum żadnego miasta, ciszę znajdą w miejscach z których przybyli do milicyjnych służbowych mieszkań w wieżowcach
  .Jak mówi przysłowie ” Chłop ze wsi wyjdzie lecz wieś z chłopa nie!” czyli protestujący zamiast galerii posadzą tam ziemniaki. Komu głośno w centrum miasta niech wraca do miejsca skąd przybył.
  Ten protest to typowa dywersja „moja chata z kraja” a reszta mnie nie interesuje. A co tam miasto dalej niech się cywilizacyjnie cofa.

 5. To jest hit. Tarnobrzeg to taka wiocha ze nawet poważnej Galerii nie są w stanie wybudować z prawdziwego zdarzenia. Stalowa Wola wybudowała Vivo i wszyscy wieśniaki z Tarnobrzega tam jeżdżą. Kompromitscja z miasta, nigdy nie było dobrego i mądrego gospodarza w tym.mieście. Wszyscy mają prawdziwe galerie tylko Tarnobrzeg, ta wiocha nie ma. I nie będzie miała bo nie ma gospodarza.

 6. Pani Karino w centrum Rzeszowa czy Kielc czy Warszawy też są galerie i nikt nie narzeka jak pani jest ze wsi to proszę tam wrocic!

 7. A poza tym to nie bedzie galeria chocby taka jak Vivo w Stalowej Woli tylko co najwyzej cos takiego ,no moze troszeczke wiekszego od tego co jest w Sandomierzu.Nikt nie wybuduje we wiosce galerii takiej jak w Stalowej Woli .Bo byloby bez sensu ze względów biznesowych.Zdajcie sobie w koncu z tego sprawę.

  • Pani karino jeśli pani ubiera się po ciucholandach to nie trzeba pani galerii a kor czy pies może się wylać w kuwecie to nie wieś !!!

  • ze względów biznesowych własnie tu ma powstać galeria bardzo duża!po to by parasole miały gdzie wydawać piniądze za japka.za japka wzieli miliony po 3 zł za kilo!

 8. Galerie buduje sie poza miastem lub na jego obrzeżach a nie w samym centrum i do tego w obrębie tak zwanego starego Tarnobrzega.

  • Właśnie buduje się w centrum miasta aby przyciągnąć klienta to miasta, do tej galerie. Jaka galeria takie miasto czy wiocha. Jak ktoś jest wieśniakiem to mu nic nie potrzeba i to jest ta różnica. Po to miasta sponsorują sport aby reklamować miasto na całą Polske. Inaczej zostaniemy sami i wszyscy z tego miasta wyjadą, również mlodzi. Miasto emerytów i nieudaczników na własne życzenie.

  • Tak pani Magdo tylko jak przetłumaczyć tym ludziom co myślą tylko o sobie i o tym żeby z pieskiem wyjść na łąke

 9. A no bo Tarnobrzeg,, to takie cuś,,to takie cuś, że aż nie napiszę co to jest.. To taka wiocha,,, w której centrum musi być trochę wiochy…

 10. To jak ma już galerii nie być to niech chociaż wybudują karmik dla ptaków i kibel dla piesków😄

 11. Już dawno powinna ta galeria stać. Im dłużej będą zwlekać tym gorzej. Tarnobrzeg bez galerii słabo. Wszystkie miasta mają a Tbg nie

   • Jaka galeria jest ? Czy ty kobieto widziałaś galerie normalne. To jednak do Rzeszowa albo do miasta Stalowa Wola vivo. Ona nie jest duża ale jest. W Tbgu nie ma nic o to wiocha.

 12. Narodzie!!! Czy wam już oczy pozarastaly tą łąką co tam jest???? Nie ma w tbg galerii i nie będzie dzięki właśnie takim ludziom😒 Każde miasto ma my nie.A bezrobocie będzie jakie jest nie ma nic nie ma piłki nie ma gdzie pójść a piesek kupkę może pod blokiem zrobić Zenadaaa!!! Trzeba dalej jeździć do Stalowej lub Rzeszowa do galerii,albo iść w środę lub w sobotę w dzień dyszla ubrać się do Bulgaròw 😣

 13. Proszę o wyjaśnienie:

  • czy ten komputerowy rysunek jest faktycznie planowaną galerią czy tylko wyobraźnią grafika komputerowego?
  • frontowa ściana galerii to jest od której ulicy, bo nie kumam na podstawie grafiki komputerowej.
  • Ludziska ppo co strzępić ozory, co ma być to będzie obwodnicę miasto ponad 40 lat buduję i co dało się przeżyć dało a galeria nom, mocy urzędowej nabierze (40lat minęło) to powstanie he he 😂 tak to już jest w tbg ha ha