Chciała sprzedać dziecięce buty. Straciła kilka tysięcy złotych! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Chciała sprzedać dziecięce buty. Straciła kilka tysięcy złotych!

0

41-latka na jednym z portali aukcyjnych chciała sprzedać dziecięce buty. Zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż przedmiotu została oszukana. Z jej rachunku bankowego zniknęło blisko 7000 zł. 

Wczoraj do staszowskich policjantów zgłosiła się 41-letnia mieszkanka miasta, która jak się okazało padła ofiarą oszustwa. Z relacji kobiety wynikało, że w minioną niedzielę, na jednym z portali aukcyjnych, wystawiła na sprzedaż buty dziecięce. Zaraz po tym, na skrzynkę mailową otrzymała wiadomość z informacją, że wystawiony przez nią przedmiot właśnie został sprzedany. Aby otrzymać pieniądze wystarczyło jedynie kliknąć w otrzymany link, który przekierował kobietę na stronę banku, w której posiada konto.

Zobacz także:
Jechał skuterem o poranku mając ponad 3,5 promila! 36-latek był już karany

Okazało się, że strona była fałszywa, jednak 41-latka zdążyła już wpisać login i hasło, podała także numer karty płatniczej, kod pin oraz datę jej ważności. Wówczas nabrała podejrzeń, że może to być oszustwo i wylogowała się z banku. Po upływie około godziny sprawdziła swoje konto bankowe, wtedy zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze w kwocie blisko 7000 zł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.