reklama
Co było przyczyną pożaru ciężarówek w Baranowie Sandomierskim? [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Co było przyczyną pożaru ciężarówek w Baranowie Sandomierskim? [zdjęcia]

0
1 z 6

Wczoraj popołudniu w miejscowości Baranów Sandomierski miał miejsce pożar trzech samochodów ciężarowych. Strażacy ustalili wstępnie, co było przyczyną zdarzenia oraz oszacowali straty.

Pierwsze informacje na temat pożaru publikowaliśmy tutaj (dalsza część artykułu poniżej linku):

Ogromny pożar ciężarówek w Baranowie Sandomierskim

Zgłoszenie o pożarze samochodów ciężarowych na terenie jednej z firm w Baranowie Sandomierskim otrzymaliśmy o godz. 16:35. Po dojeździe pierwszej jednostki okazało się, że ogniem objęte były trzy pojazdy. Nie było możliwości ich uratowania i samochody spłonęły doszczętnie. Oprócz tego zagrożone były trzy inne pojazdy i te udało się uratować – mówi „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” bryg. Jacek Widuch, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

W gaszeniu pożaru brały udział cztery zastępy straży pożarnej: JRG Tarnobrzeg oraz OSP Baranów Sandomierski, OSP Wola Baranowska i OSP Skopanie. Swoje działania strażacy zakończyli o godz. 18:39.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z pojazdów. Straty zostały oszacowane na kwotę ok. 180 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia to ok. 60 tys. zł – informuje bryg. Jacek Widuch.

Fot. OSP Wola Baranowska/OSP Skopanie

1 z 6

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.