Reklama
Czy pod Stalową Wolą doszło do morderstwa? - Tygodnik Nadwiślański

Czy pod Stalową Wolą doszło do morderstwa?

3

AKTUALIZACJA: Poćwiartowana kobieta, część zwłok spalona – szokujące doniesienia w sprawie tragedii pod Stalową Wolą


Do tragedii doszło na terenie jednej z posesji w miejscowości Zdziechowice Drugie, w gminie Zaklików, w powiecie stalowowolskim. Według nieoficjalnych informacji, śmierć poniosła tam kobieta. Najprawdopodobniej było to morderstwo. Policja i prokuratura na razie odmawiają komentarzy.

Zobacz także: Służby badają sprawę zbrodni, do której miało dojść pod Stalową Wolą [zdjęcia]

– Mogę jedynie potwierdzić, że  w Zdziechowicach Drugich doszło do zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Organa ścigania badają tę sprawę i na tym etapie śledztwa ujawnienie jakichkolwiek szczegółów mogłoby zaszkodzić postępowaniu – powiedział “Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Z nieoficjalnych informacji jakie udało się nam uzyskać wynika, że organa ścigania miały wiarygodne informacje o popełnionym morderstwie, jednak przez długi czas nie można było tego ostatecznie potwierdzić, bowiem nie było ciała zamordowanej kobiety. W czwartek, około godziny 15, pojawiły się informacje, że zwłoki kobiety zostały odnalezione. Miały być one zakopane w ziemi. Prokuratura na ten moment nie potwierdza tej informacji.

Do tematu wrócimy.

Udostępnij
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
1 miesiąc temu

Zwłoki poćwiartowane, nadpalone i zakopane, zastanówmy się, czy doszło tutaj do morderstwa czy może nie?

xyzt
1 miesiąc temu

W polskim prawie karnym nie funkcjonuje pojęcia “morderstwo” lecz zabójstwo.

1 miesiąc temu
Reply to  xyzt

Zwykłe przestępstwo zabójstwa polega na umyślnym zabiciu człowieka i zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Morderstwo jest kwalifikowanym typem zabójstwa. W praktyce oznacza to tyle, że ze względu na wymienione wyżej cechy morderstwa, sprawca podlega surowszej odpowiedzialności karnej. Osoba dopuszczająca się morderstwa podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.