"Diamenty"z Chmielowa na planie serialu "Ojciec Mateusz" [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

“Diamenty”z Chmielowa na planie serialu “Ojciec Mateusz” [zdjęcia]

6
1 z 32

Mażoretki z zespołu “Diament” prowadzonego przez Stowarzyszenie Chmielowianie wystąpią w serialu “Ojciec Mateusz”. Sceny z ich udziałem kręcono w sobotę, 27 lutego. Na planie filmowym mażoretki zaprezentowały specjalne układy choreograficzne przygotowane przez swoją trenerkę i choreografkę, Małgorzatę Gronek z Tarnobrzega.

Na plan zdjęciowy pojechało 13 dziewcząt z “Diamentu” i ich opiekunki: zajmująca się całą sferą organizacyjną Anna Koper, prezeska Stowarzyszenia Chmielowianie, oraz Małgorzata Gronek, trenerka i choreografka “Diamentu”.

Wątek mażoretek w serialu o sandomierskim księdzu rozwiązującym zagadki kryminalne, będzie osnową scenariusza jednego z odcinków. Nie zabraknie występów grupowych zespołu, a także popisów indywidualnych. Specjalnie pod występ w serialu, Małgorzata Gronek przygotowała dwa układy choreograficzne, nawiązujące do fabuły odcinka.

– Na planie przyjęto nas bardzo miło i otoczono troskliwą opieką. Za garderobę służyły pokoje w hotelu. Ogólnie ekipa filmowa okazała się świetnie zorganizowana, bardzo pomocna i przesympatyczna. Sceny kręcone były na dziedzińcu pałacu w podwarszawskiej miejscowości Pass i w przylegającym do niego parku. Kręcono dwa ujęcia zdjęciowe – próbę i koncert. Wykorzystano moją choreografię, ale wydłużono podkład muzyczny, co było sporym zaskoczeniem. Dziewczyny to jednak profesjonalistki, nic nie powiedziały, tylko zatańczyły – opowiada Małgorzata Gronek.

Na filmowym planie, w trakcie kręcenia pierwszych scen z udziałem “Diamentów” zabrakło Artura Żmijewskiego, tytułowego “Ojca Mateusza”. Było jednak wielu innych, znanych z serialu aktorów, m.in. Piotr Polk.

Występ “Diamentów” w “Ojcu Mateuszu” to pomysł producentów serialu. Propozycja zagrania w jednym z najpopularniejszych polskich seriali padła w grudniu 2020 r.

– Propozycja występu w serialu złożona przez producentów nas zaskoczyła, ale miło, bo to docenienie naszej pracy i tego, że stałyśmy się znane w kraju. Problemem było krótki czas na przygotowanie układów celujących w charakter i stylistykę serialu oraz ich wyćwiczenie. Moje dziewczyny są jednak najlepsze i dały radę – mówi Małgorzata Gronek, trenerka i choreografka “Diamentu”.

Szczegóły intrygi kryminalnej, w którą wplątane zostaną mażoretki z Chmielowa i Tarnobrzega są owiane tajemnicą. Widzowie poznają je jeszcze przed wakacjami, bowiem wtedy planowana jest emisja odcinka z udziałem mażoretek z Chmielowa i Tarnobrzega.

Kolejny dzień zdjęciowy do odcinka z udziałem naszych dziewczyn jest zaplanowany na marzec. Fot. materiały “Diament” Chmielów

Mażoretki z Chmielowa na planie serialu “Ojciec Mateusz”:

1 z 32
Udostępnij

6 komentarzy

  1. ściemniacz na

    Ten film Ociec Mateusz to ściema. Większość scen nie jest w Sandomierzu kręcona :-(.

  2. Łomatko… święto we wsi. Kamera przyjechała. A tak na poważnie, znowu w Sandomierzu doszło do zabójstwa? Sandomierz to odnoszę wrażenie, że najbardziej niebezpieczne miasto w Polsce :-(.