Drugi basen w Tarnobrzegu? Miłośnicy pływania skrzykują się na Facebooku - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Drugi basen w Tarnobrzegu? Miłośnicy pływania skrzykują się na Facebooku

11

O tym, że w Tarnobrzegu przydałby się drugi basen mówi się od dawna. Miłośnicy pływania co jakiś czas podnoszą problem dostępu do istniejące pływalni. Od dawna nie jest ona bowiem w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Pisaliśmy o tym niedawno na łamach Tygodnika Nadwiślańskiego.

Na Facebooku powstała właśnie strona, która ma skupić zwolenników budowy drugiego basenu w Tarnobrzegu i sprawić, że inicjatywa ta stanie się tematem poważnej dyskusji. Jej nazwa to po prostu “Drugi basen w Tarnobrzegu”.

Założyciele strony w zapewniają, że nie jest to inicjatywa, która ma wytknąć władzom miasta, że te nie dostrzegają takiej potrzeby. W pierwszym poście na stronie napisali tak:

“Jeśli jest to profil przeciwko czemuś – to tylko przeciwko temu jak wygląda obecnie korzystanie z basenu w Tarnobrzegu. Przeciętny mieszkaniec miasta nie ma ani możliwości by na basen pójść z dzieckiem ani by samodzielnie rekreacyjnie popływać.

Basen dostępny jest dla mieszkańców teoretycznie od godziny 18:15. Jednak nawet wtedy są dni kiedy część basenu zajęta jest przez prywatne inicjatywy. Wobec czego zarówno osoby chcące przyjść się “popluskać” jak i osoby chcące rzeczywiście popływać nie mają na to szans.

Ten profil nie powstał by nikomu dokopać. Ani władzom miasta ani osobom po stronie MOSiR.

Ten profil ma otworzyć wszystkim oczy i uświadomić ilu mieszkańcom miasta zależy na podjęciu konkretnych działań które finalnie doprowadzą do budowy drugiego basenu. Ale nie tylko samego basenu ale i mini kompleksu saun, w tym sauny parowej… ”

Niebawem napiszemy więcej o tej inicjatywie.

Drugi basen w Tarnobrzegu na Facebooku:

drugi basen w tarnobrzegu potrzebny od zaraz

tarnobrzeg drugi basen

Udostępnij

11 komentarzy

 1. Jak się chceta chlapać w basenie to najpirw się umyjta pod prysznicem a nie wchodźta brudne do basenu.Bo bedzie rynsztok a nie basen.

 2. Jak się potrafią skrzyknąć na fejsbuku to i potrafią wyciągnąć zaskórniaki, wziąć się i wybudować basen jaki się im marzy i udostępniać komercyjnie mieszkańcom to samo dotyczy odwiertów wód siarczkowych remontu pkp czy budowy “galerii” czy innego sklepu. miasto niech się pilnuje dróg chodników bezpieczeństwa itd. Komercyjne pomysły prosi się mieszkańców o realizowanie za własne siano

 3. Kolejny poroniony pomysł Bożka?! W mieście gdzie jest jezioro budować drugi basen?! Nie opalamy się przez cały rok to i dupy nie musimy moczyć w basenach no chyba że w krytych siarczkowych nad jeziorem. Ten temat niestety przerasta włodarzy bo cały czas blokują jakiekolwiek działania w tym kierunku. Niech wybudują PIERWSZE w mieście centrum komunikacyjne. Starają się połączyć Tarnobrzeg ze światem a nie myślą o GŁUPOTACH!!! Jeśli ktoś w urzędzie miasta umie czytać ze zrozumieniem to polecam wywiad z wiceministrem Rafałem Weberem zamieszczony w “Sztafecie” Proszę przeczytać i wytłumaczyć maszyn prezydentom i pozostałym urzędnikom jakie działania powinni podejmować dla rozwoju naszego miasta!!!!!!!
  Drugi basen i to pewnie w całości z budżetu miasta ?! 🙂 🙁 URZĘDASY OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!

 4. Po co w Tarnobrzegu kompleks saun jak mieszkańcy tego miasta nie potrafią korzystać nawet z jednej? Kultura saunowania niestety leży. Nikt nie przestrzega, aby pod całym ciałem był położony ręcznik. Wszyscy korzystają z sauny w strojach kąpielowych, mało kto w ogóle płuka ciało przed czy po wyjściu z sauny. Nie wspominam już o śmieciach, żartach i głośnych rozmowach w środku. Drodzy Państwo! Sauna to nie dzień targowy w środę czy sobotę!

  • A czy zwracał Pan uwagę i te cenne informacje kierownictwu basenu. Może najwyższy czas aby zaczął bywać ktoś z kierownictwa na basenie po godzinie 15 czy 16. Gdzie jest jakiś nadzór nad tym co się tam dzieje?

 5. Taaaaa Tak samo potrzebny jak ta sławna ścianka wspinaczkowa Niech wybudują za swoje pieniądze
  W mieście dziura na dziurze w jezdniach, mnóstwo pustostanow , sklepy czynne do 17 brak pracy DZIADOSTWO