Dzień Kobiet 2020 w naszym regionie [zapowiedź]

0

Koncerty, uroczystości i niespodzianki – takie atrakcje przygotowały władze Tarnobrzega, Sandomierza, Nowej Dęby, Bogorii, Staszowa, Połańca, Osieka,  Niska, Zaklikowa, Rudnika nad Sanem, Opatowa oraz Lipnika na Dzień Kobiet.

TARNOBRZEG. 8 marca o godz. 16 w Środowiskowym Domu Kultury TSM ze swoim najnowszym programem pt. „Jaka to melodia” wystąpi popularny kabaret Łowcy.B Formacja działa na scenie od 2003 roku. Zalicza się do grona grup, które odcisnęły nieodwracalne piętno na sztuce kabaretowej w ogóle, a to za sprawą absurdalnego i bezkompromisowego podejścia do humoru. Błyskotliwość i improwizacyjne szaleństwo to cechy, które dodatkowo zanurzone w groteskowym sosie, pozwoliły stać się Łowcom jednym z najbardziej oryginalnych i barwnych kabaretów w Polsce. Są oni laureatami największych festiwali kabaretowych (PAKA, MULATKA, RYJEK, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry). To także wielokrotni gospodarze i goście telewizyjnych programów kabaretowych w TVP i Polsacie.

Najnowszy program Łowców.B jest zaskakującą odsłoną „łowieckiego” spojrzenia na żarty i tym podobne. Jej słowa – klucze to szyk i elegancja, kino i jego giganci, multimedia i muzyczne swawole. Bilety na tarnobrzeski występ kabaretu w cenie 40 zł dostępne są na biletyna.pl, kupbilecik.pl oraz w ŚDK TSM. Rezerwacja pod nr tel. 15 8225778 wew. 53.

Również 8 marca w MOSiR odbędzie się I Spotkanie Aktywnych Kobiet – even z okazji święta pań. Program obejmuje różne formy aktywności fizycznej połączone z warsztatami o tematyce samooceny oraz porad braffitingu. Obowiązuje active wear dress code. Wstęp – 40 zł, początek wydarzenia o godz. 16.30.

9 marca o godz. 18 w Tarnobrzeskim Domu Kultury wystąpi z kolei popularny aktor Artur Barciś. Bilety na show z jego udziałem w cenie 35 zł. (rs)

SANDOMIERZ. 7 marca o godz. 17 Sandomierskie Centrum Kultury  oraz Urząd Miejski zapraszają na koncert „Kobietom – w stylu folk”, który odbędzie się w Porcie Kultury (ul. Portowa 24). Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, Zespół Pieśni i Tańca Siarkopolanie, Grupa Śpiewacza z Wrzaw pod  dyrekcją  Marka  Bartoszka oraz gościnnie formacja Dance Mania i panie z grupy Sexy  Dance.

8 marca w Zamku Królewskim odbędzie się druga odsłona wydarzenia pod nazwą Moc Kobiecości. W programie imprezy m.in. ciekawe prelekcje, prezentacje stoisk, salonik kobiecy, a w nim rozmowy z ciekawymi kobietami: Joanną Muchą, Dagmarą Dominiczak, Moniką Lichotą i Pauliną Kopeć. Obejrzeć będzie można również pokaz mody ślubnej i kreacji z motywami lasowiackimi. Posłuchać będzie można ponadto arii operetkowych w wykonaniu artystów ze Lwowa: Solomii Horodetskiej i Iryny Budnik. (rs)

BOGORIA. 8 marca o godz. 15.30 w Domu Kultury rozpocznie się kiermasz biżuterii artystycznej Renaty Kaczmarzyk. Na godz. 17.30 zaplanowany jest koncert popularnej formacji discopolowej Imperium. Podczas imprezy oglądać będzie można także wystawę malarstwa Karoliny Bednarskiej z Tarnobrzega. (rs)

STASZÓW. Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert BARANOVSKIEGO. Za pseudonimem tym stoi 28-letni wokalista, muzyk i songwriter Wojtek Baranowski, znany m.in. z występów z grupą XXANAXX. Na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Jeśli dodać do tego złote płyty dla singli „Dym”, „Luźno” i „Czułe miejsce” oraz pierwsze miejsce na liście najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała długo oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Bilety na koncert w SOK w cenie 50 zł. (rs)

POŁANIEC. 8 marca o godz. 18 Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na recital swojego wychowanka Karola Grabowskiego. Karol od wielu lat odnosi sukcesy na scenie muzycznej kształcąc swój kunszt wokalny pod okiem Marzeny Drożdżowskiej. Śpiewa, gra na instrumentach i w spektaklach muzycznych. Podczas recitalu usłyszeć będzie można łagodne, nastrojowe utwory i mocne, dynamiczne brzmienie. Wstęp na koncert wolny. (rs)

OSIEK. 8 marca o 16 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie m.in. występ artystyczny formacji działających przy MGOK, poczęstunek, stosika z biżuterią i kosmetykami. (rs)

LIPNIK. 6 marca o godz. 18 w Dworze Markus odbędzie się wieczór artystyczny z okazji Dnia Kobiet, na który zapraszają wójt, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury. W programie m.in. koncert artystki, która jest sobowtórem Maryli Rodowicz i wykonuje na scenie piosenki z jej repertuaru. (rs)

OPATÓW. 8 marca o godz. 18 w Opatowskim Ośrodku Kultury wystąpi popularny bard i wokalista Mirosław Czyżykiewicz. Bilety w cenie 35 zł. Zamiast biletu można zakupić pakiet podarunkowy na Dzień Kobiet. (rs)

NOWA DĘBA. 7 marca o godz. 18 Centrum Kultury w Chmielowie zaprasza panie na występ grupy teatralnej „Pora na seniora”. Z kolei 8 marca o godz. 17 na scenie CKL w Cyganach zaprezentuje się Teatr Ludowy Cyganiacy w humorystycznym obrzędzie „Wiecór w Jantkowy chałupie”. Słodki poczęstunek przygotują panie z KGW w Cyganach. 9 marca o 16.30 teatr „Pora na seniora” wystąpi dla pań w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Debie. Zaprezentuje spektakl pt. „Żubry”. (rs)

ZAKLIKÓW. 7 marca o godz. 17 w sali widowiskowej GOK odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpią: Majewski Band, Kabaret Damy, Zespół Taneczno-Wokalny Domu Seniora w Lipie, grupa Kameleon, Ale Babki, Grażyna Sapalska i Andrzej Nizioł. Wstęp wolny. (rs)

RUDNIK NAD SANEM. 8 marca o godz. 16 w Domu Kultury odbędzie się koncert „O kobietach i dla kobiet”. Wystąpią Paulina Głuszek-Chwajta i Dawid Lipiec. Wstęp wolny. (rs)

NISKO. 8 marca o godz. 16 w sali widowiskowej NCK wystąpi Buska Orkiestra Zdrojowa w programie „Strauss i operetka”. Gościem specjalnym koncertu będzie Karolina Wieczorek, solistka Opery Krakowskiej. Bilety w cenie 35 zł. (rs)

Share.

Comments are closed.