Dziś rusza kąpielisko w Golejowie. Obowiązuje wiele ograniczeń

1

W sobotę rozpoczyna się sezon kąpielowy w podstaszowskim Golejowie. Plażowicze muszą jednak stosować się do obowiązujących obostrzeń.

Ośrodek Sportu i Rekreacji opublikował zalecenia dla osób korzystających z popularnego akwenu w związku z trwającą pandemią. Jest ich sporo. Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących). Trzeba unikać zatłoczonych miejsc, dążąc do zapewnienia co najmniej 4 m2 powierzchni na każdego użytkownika kąpieliska.
Zaleca się korzystanie z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny) oraz szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami oraz urządzeniami publicznego użytku. Nie należy rzecz jasna korzystać z kąpieliska w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Sezon kąpieliskowy kąpieliskowy w Golejowie potrwa do do 31 sierpnia.

Fot. R. Staszewski

Minolta DSC

Share.

1 komentarz

  1. Michalina M. on

    Ja prdl, co za zamordyzm! Absurdy nad absurdami w tym komunistycznym grajdole – po cholerę komu takie ograniczenia na świeżym powietrzu???