Reklama
Fotograf z Furmanów w gminie Gorzyce wśród najlepszych na świecie! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Fotograf z Furmanów w gminie Gorzyce wśród najlepszych na świecie! [zdjęcia]

1
1 z 24

Rafał Kaniszewski, fotograf – hobbysta z Furmanów w gminie Gorzyce, został jednym z laureatów prestiżowego, międzynarodowego konkursu fotograficznego NORTHERN LIGHTS 35AWARDS. Jego zdjęcia zapewniły mu miejsce wśród 15 najlepszych fotografów zorzy polarnej na świecie.

Rafał Kaniszewski pochodzi ze Stalów w gminie Grębów. Przez 10 lat trenował, jako piłkarz, w Siarce Tarnobrzeg. Obecnie swój czas dzieli pomiędzy Furmany, w których mieszka, a Norwegię, gdzie pracuje.

– W czasie wolnym od pracy wędruję po mniej uczęszczanych miejscach, szukam ciekawych ujęć i fotografuję. To moje hobby. Najwięcej zdjęć zrobiłem na dalekiej Północy, w Norwegii, ale za zdjęciami dotarłem też na Islandię, do Włoch. Lubię też robić zdjęcia w Polsce. Wcale nie są mniej efektowne – mówi R. Kaniszewski.

Zrobione w trakcie wędrówek fotografie zorzy polarnej, R. Kaniszewski wysłał na konkurs NORTHERN LIGHTS AWARDS. Biorą w nim udział najlepsi fotografowie na świecie, specjalizujący się w uwiecznianiu tego niesamowitego zjawiska. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 628 fotografów, którzy nadesłali 1700 zdjęć. Jury konkursowe wyłoniło najlepszych autorów zdjęć, zaś 200 fotografii wybrało do pokonkursowej ekspozycji. Wśród nich, 5 zdjęć Rafała Kaniszewskiego, który znalazł się w pierwszej „piętnastce” najlepszych fotografów zorzy polarnej na świecie.

W ub. roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu, można było podziwiać wystawę fotografii R. Kaniszewskiego. Zdjęcia można też zobaczyć na stronie internetowej autora: www.rafalkaniszewski.pl

1 z 24
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
19 dni temu

Znam tego fotografa bdb, pasja i fotograficzna dusza doprowadziła go na szczyty. Sadze ze jeszcze nie powiedział ostatniego słowa

1
0
Zostaw komentarz!x
()
x