Fruwające dachy – pracowita niedziela strażaków [zdjęcia][wideo]

1
Showing 1 of 6

Silne podmuchy wiatru, osiągające w porywach nawet 100 km na godzinę spowodowały w Tarnobrzegu i na terenie powiatu tarnobrzeskiego spore szkody. Strażacy usuwający skutki wichury interweniowali w ciągu 6 godzin 17 razy. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Otrzymujemy głównie wezwania do uszkodzonych i zerwanych dachów, a także połamanych drzew i gałęzi tarasujących drogi i chodniki. Pierwsze wezwanie do szkód spowodowanych wichurą mieliśmy około godziny 11. Do godziny 17 interweniowaliśmy 17 razy, obecnie sytuacja nieco się uspokoiła, bo wiatr zelżał – informuje brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Łącznie, w likwidowanie zniszczeń spowodowanych silnym wiatrem zaangażowanych było 81 strażaków – 19 zastępów, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Najpoważniejszymi interwencjami były te dotyczące zerwanych bądź uszkodzonych podmuchami wiatru dachów.

Takie wezwania mieliśmy m.in. z Gorzyc, gdzie wiatr uszkodził elewację dachową na Domu Parafialnym, a także na szkole przy ul. Edukacji. Również w Tarnobrzegu interweniowaliśmy przy uszkodzonym dachu nad sklepem rowerowym przy ul. Szerokiej. Kolejny raz musieliśmy interweniować również w Tarnobrzegu, na ul. Kopernika, gdzie wiatr zerwał dach nad balkonem w jednym z bloków – mówi J. Widuch.

Poważna interwencja miała miejsce również w Trześni, gdzie wiatr przewrócił wiatę przystankową i w Tarnobrzegu, gdzie wichura obaliła na zaparkowane samochody metalowe ogrodzenie placu budowy przy ul. Wyspiańskiego.

Wiele próśb o pomoc dotyczyło usunięcia przewróconych drzew, bądź konarów, które połamane wichurą spadły na drogi i chodniki. Strażacy interweniowali w tej sprawie m.in. w Nowej Dębie, Tarnobrzegu i Sokolnikach.

Najważniejsza i dobrą informacją jest ta, że nikt nie ucierpiał na skutek wichury – dodaje J. Widuch.

Pracowita niedziela strażaków – wideo i zdjęcia:

Fot. Tarnobrzeg 112 – Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego, OSP Grębów, OSP Gorzyce

Showing 1 of 6
Share.

1 komentarz

  1. Jesli się cokolwiek stawia: chałupe, ogrodzenie, dach i-te-pe to zawsze cza mić na uwadze, że bedzie wiać i może wiater zniszczyć.

Leave A Reply