Geodetki z “Budowlanki”

0

AGATA MAJDA, PATRYCJA KUBICKA, KAROLINA KOŁODZIEJCZYK i DOMINIKA CIBA to uczennice trzeciej klasy Techniku Geodezyjnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu. Rówieśnicy i nauczyciele mówią o nich „kochane działaczki”. Ostatnio dziewczyny zaangażowały się w ogólnopolską kampanię „Mam Haka na Raka”, a także w „Dni dawcy szpiku”.
Są przebojowe, odważne, urocze oraz inteligentne. Przyjaźnią się, a ich wspólne spotkania poza salą lekcyjną owocują wieloma pomysłami na aktywizację szkolnej społeczności. –  Zaczęło się od wolontariatu w fundacji DKMS podczas „Dnia dawcy szpiku”, organizowanego w naszej szkole. Od tamtej pory zgłaszamy się do każdej akcji charytatywnej, czy też mającej na celu promocję zdrowia – mówi P. Kubicka.

Na początku lutego br. to one koordynowały przemarsz głównymi ulicami Tarnobrzega, podczas którego wspólnie z nauczycielami i swoimi kolegami nawoływały do wykonywania badań profilaktycznych w celu wczesnego wykrycia nowotworu. Wcześniej zaprojektowały ulotki i plakaty, które uczestnicy rozdawali napotkanym podczas marszu przechodniom. W kampanię „Mam haka na raka” zaangażowały się z rozmachem. Prowadzą stronę internetową i profil „Hakowicze” na Facebook’u, za pośrednictwem których informują o wszystkich podejmowanych działaniach.
Dzięki pomocy nauczycielek – Barbary Piekutowskiej i Moniki Adamiec dotarły nawet do prezydenta miasta oraz rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, by wsparli ich starania w organizacji konferencji na temat zapobiegania i leczenia chłoniaka. Udało się, konferencja odbędzie się 20 lutego br. w auli PWSZ. (…)

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.1780817_482728675172835_1405664484_n

Share.

Comments are closed.