Gody w blasku złota i diamentów [zdjęcia][wideo]

0
Showing 1 of 81

Trzydzieści jeden par małżeńskich zjawiło się w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu by odebrać medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Było uroczyście, ale i wzruszająco. Rekordziści, państwo Zuzanna i Tadeusz Dmytrów, przeżyli ze sobą w małżeństwie 62 lata. Druga para z najdłuższym stażem, Magdalena i Marian Płaneta, równe 60 lat.

Nie mają państwo wrażenia, że od waszego ślubu minęło raptem pół roku, choć w rzeczywistości świętujecie dziś półwiecze, albo nawet dłuższy czas bycia razem ? Życzę wam przede wszystkim zdrowia i dziękuję za to, że jesteście ze sobą na dobre, ale i te trudniejsze dni. Że pokazujecie młodemu pokoleniu, że pół wieku razem to nie jest straszne wyzwanie. To jest radość, to jest miłość, to jest wzajemne wsparcie, bycie razem w każdej sytuacji życiowej – powiedział prezydent Dariusz Bożek, który wręczał nadane przez Prezydenta RP medale.

Podczas imprezy w zamku nie zabrakło gromkiego „Sto lat”, symbolicznej lampki szampana i poczęstunku. Był też występ artystyczny przygotowany przez Annę Pintal i jej podopieczne ze Studia Piosenki.

Zobacz także:
– Koronawirus – wczoraj ponad 3000, a dziś… ponad 4200 nowych przypadków
– Kij, parapet i przychodnia będą w telewizji! [zdjęcia]
– Wybuch gazu w domu jednorodzinnym! Jedna osoba trafiła do szpitala

W Zamku Dzikowskim świętowali: Barbara i Leszek Brożyna, Maria i Stanisław Buczyński, Stanisława i Henryk Chodorski, Halina i Zenon Ciepliński, Kazimiera i Bronisław Ciuła, Bronisława i Wiesław Cywiński, Stanisława i Krzysztof Czapla, Zuzanna i Tadeusz Dmytrów, Krystyna i Jan Dul, Krystyna i Andrzej Flis, Janina i Eugeniusz Iskra, Elżbieta i Adam Kawa, Anna i Grzegorz Kicak, Elżbieta i Roman Kilian, Maria i Stefan Kulza, Zofia i Stanisław Koślak, Zofia i Edward Kruk, Irena i Alfred Kucharzyk, Krystyna i Kazimierz Kulig, Alina i Józef Lis, Anna i Józef Malik, Wiesława i Leonard Mazur, Matylda i Jan Napieracz, Helena i Zdzisław Ostawiński, Magdalena i Marian Płaneta, Janina i Michał Rugała, Helena i Michał Seklecki, Natalia i Ludwik Szymański, Zdzisława i Roman Wolan, Krystyna i Stanisław Wyrzykowski, Zofia i Franciszek Zuba

Złote i diamentowe gody w Tarnobrzegu – 80 zdjęć

Showing 1 of 81
Share.

Leave A Reply