Dzień Kobiet wspólnie z obywatelkami Ukrainy w Gorzycach [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Dzień Kobiet wspólnie z obywatelkami Ukrainy w Gorzycach [zdjęcia]

0
1 z 11

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach miało miejsce spotkanie z uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli w tym regionie schronienie. Nie zabrakło kwiatów i życzeń z okazji Dnia Kobiet, a także słodkiego poczęstunku.

Obecnie na terenie gminy Gorzyce przebywa ok. 60 uchodźców z Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi, które ulokowane są przede wszystkim w miejscach przy parafii, a także u osób prywatnych.

Dla gości zorganizowane dzisiaj zostało spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury. Gospodarze podkreślali, by wszyscy czuli się jak u siebie w domu. – Cieszę się, że mimo wielu trudów, jakie przeszliście, możemy Was przyjąć i gościć na naszej ziemi. Z każdym problemem i potrzebą zgłaszajcie się do nas, nie obawiajcie się naszych urzędników i służb, ponieważ pracują dla Waszego i naszego dobra – zapewniał wójt Leszek Surdy.

Podczas spotkania kobiety otrzymały kwiaty z okazji przypadającego na dziś ich święta. – Drogie Panie, życzymy Wam zdrowia, hartu ducha, żebyście były zawsze uśmiechnięte na ile to możliwe, pełne optymizmu i nadziei na lepsze juro – życzył włodarz gminy.

Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach poinformowała i uruchomieniu od jutra specjalnej infolinii. –  Zależy nam na tym, by dzięki niej obywatele Ukrainy mogli zgłaszać najpilniejsze potrzeby i byśmy mogli pomagać im w najlepszy sposób. Infolinia będzie prowadzona przez pracowników OPS-u przy współpracy uczniów naszej szkoły pochodzących z Ukrainy. Bardzo nam pomagają w organizacji pomocy, która odbywa się codziennie w różnych godzinach. Dzięki nim możemy porozumiewać się z uchodźcami – mówi M. Zając.

Wójt gminy otrzymał informację o zapotrzebowaniu dla szpitala w ukraińskim Tarnopolu. Dlatego Gorzyce chcą przekazać agregaty, latarki, a także kaski budowlane, by podczas ataków można było chronić się przed spadającymi rzeczami. Poproszono również o wózki inwalidzkie, których zbiórka do czwartku trwa w GOK. Fot. K. Robuta.

1 z 11

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.