Gorzyce. Nocny pożar domu jednorodzinnego [zdjęcia][wideo] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Gorzyce. Nocny pożar domu jednorodzinnego [zdjęcia][wideo]

0
1 z 39

Pracowitą noc mieli strażacy. W nocy gasili groźny pożar domu jednorodzinnego w Gorzycach. W akcji wzięło udział 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Walka z żywiołem trwała wiele godzin.

O pożarze domu jednorodzinnego w Gorzycach, przy ul. M. Konopnickiej strażacy zostali poinformowani około godziny 3 w nocy. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków – ochotników z Gorzyc. Jednocześnie na miejsce wyruszyły wozy gaśnicze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Jednostka OSP Gorzyce potwierdziła po przybyciu na miejsce pożaru, że pali się duży dom jednorodzinny ocieplony styropianem. Na szczęście znajdujący się w nim mieszkańcy zdążyli się ewakuować jeszcze przed przybyciem straży. Strażacy z Gorzyc rozpoczęli akcję gaśniczą. Potem kolejno wspierały ich dojeżdżające na miejsce pożaru wozy gaśnicze PSP z Tarnobrzega, a także jednostki OSP z terenu gminy Gorzyce – OSP Sokolniki, OSP Trześń i OSP Wrzawy.

Pożar jednorodzinnego domu nie był łatwy do ugaszenia. Duża powierzchnia domu utrudniała zlokalizowanie źródła pożaru. Strażacy walczyli z ogniem zarówno od wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz. W końcu dotarli do znajdującej się z tyłu budynku kotłowni, w której najprawdopodobniej zaczął się pożar.

Drewno składowane w kotłowni zostało wyrzucone poza zasięg ognia, Jednocześnie trwało gaszenie ognisk pożaru w domu. Konieczne było częściowe rozebranie krytego dachówką dachu i zgaszenie płomieni wydobywających się spod niego.

Po ugaszeniu wszystkich ognisk ognia, budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną, by wykryć ewentualne nowe zarzewia pożaru.

Dochodzenie w sprawie pożaru, mające ustalić oficjalnie przyczynę zdarzenia, wszczęła policja.

fot. Mateusz Chmielowiec

1 z 39
Udostępnij

Zostaw odpowiedź