reklama
reklama
Ile mandatów nałożyła policja w tym sezonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim? - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Ile mandatów nałożyła policja w tym sezonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

1

Upalna pogoda w okresie wakacyjnym przyciągała nad Jezioro Tarnobrzeskie wielu amatorów sportów wodnych i plażowiczów. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali tarnobrzescy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przy zaangażowaniu WOPR i Straży Miejskiej. W trakcie sezonu wakacyjnego na terenie powiatu tarnobrzeskiego nie doszło do utonięć podczas wypoczynku nad wodą.

Zabezpieczenie sezonu turystyczno-wypoczynkowego rozpoczęto pod koniec czerwca. Tarnobrzescy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim, pełnili służbę zarówno na wodzie jak i na brzegu. Patrolowali rejon zbiornika mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i quady. Po wodach jeziora poruszały się najnowocześniejsze łodzie. Policjanci prowadzili różnego rodzaju akcje profilaktyczne m.in. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W podejmowanych przedsięwzięciach wspierani byli przez strażników miejskich i WOPR.

Podczas pełnienia służby nad Jeziorem Tarnobrzeskim funkcjonariusze wylegitymowali 2 677 osób, zatrzymali 54 sprawców przestępstw, nałożyli 573 mandaty karne i zastosowali 170 pouczeń. Ujawnili 43 przypadki kąpieli osób w miejscu zabronionym, dokonali 121 kontroli stanu trzeźwości osób, w obiektach pływających oraz ujawnili 62 przypadki wykroczeń na wodzie.

Policjanci przeprowadzili nad Jeziorem Tarnobrzeskim 45 interwencji, w tym 38 przy ul. Żeglarskiej i 7 przy ul. Plażowej.

W trakcie trwania sezonu wypoczynkowego na terenie powiatu tarnobrzeskiego nie doszło do utonięć nad wodą.

W bieżącym roku na terenie kraju odnotowano 168 utonięć osób, tj. o 1 osobę więcej niż w sezonie wakacyjnym 2021 roku i o 42 mniej niż w 2020 roku.

Źródło: KMP Tarnbrzeg

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź