Tarnobrzeg dostał miliony złotych na parkingi nad Jeziorem Tarnobrzeskim - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Tarnobrzeg dostał miliony złotych na parkingi nad Jeziorem Tarnobrzeskim

4

Największa chyba bolączka wypoczynku nad Jeziorem Tarnobrzeskim – trudność ze znalezieniem miejsca parkingowego, od przyszłego roku ma być o wiele mniej uciążliwa i zmniejszać się z roku na rok. W okolicy brzegu jeziora powstaną ponad 1553 miejsca parkingowe wraz z całą towarzyszącą infrastrukturą. Tarnobrzeg uzyskał na ten cel 13,6 mln złotych dotacji ze środków budżetowych.

O staraniach Tarnobrzega o dofinansowanie budowy trzech parkingów nad jeziorem, pisaliśmy na łamach „Tygodnika Nadwiślańskiego”. Miasto złożyło wniosek zawierający stosowny projekt do Ministerstwa Finansów. O jego realnych szansach na zaakceptowanie mówił na naszych łamach wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W ostatnich dniach nadeszła z Warszawy informacja, że decyzją Ministra Finansów, miasto Tarnobrzeg otrzymało dofinansowanie inwestycji „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Wyniesie ono 13,6 mln zł, przy całkowitej wartości inwestycji 17,07 mln zł.

Prace przy budowie parkingów rozpoczną się jeszcze w tym roku. Tegoroczna dotacja wyniesie 1,6 mln zł. Miasto dołoży do tego 470 tys. zł środków własnych. Decyzja o tym ma zapaść na wrześniowej sesji Rady Miasta.

ZOBACZ TAKŻE:
Ponad 4 miliony dotacji dla tarnobrzeskich wodociągów

4 komentarze

  1. Największą bolączką jest nadmiar ludzi w weekendy nad tym niby jeziorem. Poza tym hałas od strony Wisłostrady i wszechobecny beton, kostka. Jeszcze powiększona ma być plaża , aby było więcej „tłumów”. Czarno to widzę.

  2. nie trzeba żadnych parkingów nie będzie sie niszczyc zieleni najlepiej zrobic n aplaży będ an amiejscu miec samochody i będ ależec i tak koło plaży parkuja aby było blisko bo nie che sie chodzic