Były torciki, tańce i zabawy. 40. urodziny Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Były torciki, tańce i zabawy. 40. urodziny Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu [zdjęcia]

0

Jak wspomina dyrektor Przedszkola nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, Małgorzata Korczak, 40 lat minęło jak mrugnięcie okiem. W tę wyjątkową rocznicę, przypadającą na dzień 15 września, nie brakowało wzruszeń, ani urodzinowych torcików, jednak oficjalne świętowanie w towarzystwie gości, z uwagi na ograniczenia pandemiczne, przeniesione zostało na czerwiec przyszłego roku.

W tym roku upłynęło 40 lat od otwarcia Przedszkola numer 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, bowiem 15 września 1981 roku w budynku po byłym Komitecie Miejskim PZPR przyjęci zostali pierwsi mali podopieczni. Wówczas z uwagi na brak miejsc w istniejących już placówkach, “Solidarność” podjęła kroku ku otwarciu nowego przedszkola.

Te lata minęły bardzo szybko, ledwie zdążyliśmy zamknąć oczy, obudziliśmy się w 2021 roku. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że do naszej placówki przychodziły zawsze bardzo fajne dzieci – mówi ze śmiechem dyrektor Małgorzata Korczak – Jednak z roku na rok, wraz ze zmianami w oświacie i postępującym czasem, zaprowadzamy zmiany w naszej placówce. Świat idzie do przodu, podobnie jak i dzieci, a my jako opiekunowie musimy za tym wszystkim nadążać – dodaje.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Ulica Dominikańska zostanie przedłużona aż do ul. Sienkiewicza [W najnowszym numerze]

Jubileuszowa środa minęła w rytmie śpiewów, tańców i zabaw z upominkami zorganizowanych dla maluchów. Każda grupa zdmuchiwała świeczki z torcików jubileuszowych, wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie przed przedszkolem, a od południa dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych.

Z uwagi na ograniczenia pandemiczne władze przedszkola zdecydowały o przeniesieniu świętowania na czerwiec 2022 roku. – Ustaliłyśmy, że wszystkie oficjalne uroczystości związane z obchodami 40-lecia będziemy obchodzić w przyszłym roku. Wówczas przygotujemy nasz dorobek, to, co dzieci tworzyły i czego się nauczyły, żeby to pokazać szerszemu gronu. Natomiast żeby uczcić tę wyjątkową datę dziś zorganizowaliśmy imprezę dla dzieci – mówi Małgorzata Korczak.

Zobacz galerię 22 zdjęć z jubileuszu Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu

 

Fot. B.Myśliwiec

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.