Jubileuszowe konne harce w Tarnobrzegu [zdjęcia]

0
Showing 1 of 44

W ośrodku Klubu Jeździeckiego „Kamyk”, na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów, odbył się jubileuszowy, dziesiąty już Rajd Konny „Jezioro Tarnobrzeskie” zorganizowany przez Stowarzyszenie ESTEKA. Udział wzięło 18 jeźdźców.

Od trzech lat tarnobrzeska impreza hippiczna jest wielobojem, w którym uczestnicy muszą zmierzyć się z trudnym torem przeszkód. Pierwszą konkurencją jest jazda na czas z przeszkodami, w programie której znalazły się m.in. skok nad przeszkodą, przejazd pod poprzeczką, slalom, „firanka”, objazd namiotu, a także „futbol” w którym gola wielką piłką strzela koń. W drugiej konkurencji, punktowanym pokonaniu przeszkód, uczestnicy mierzyli się m.in. z równoważnią, przejazdem z kubkiem wody, strzałem z łuku z siodła i „saracenem”, czyli nawlekaniem zawieszonych pierścieni na lancę. Maksymalną ilość punktów można było uzyskać za wykonanie poszczególnych zadań w galopie.

W jubileuszowym, X Rajdzie Konnym zwyciężyła Jagoda Rydzik na klaczy „Rawenna”. Kolejne miejsca zajęły: Maja Saramak na „Gangsterze” i Daria Stępień na „Narwiku”.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody. Koniom przypięto kotyliony, zwycięzców uhonorowano statuetkami i czaprakami. Pozostali uczestnicy otrzymali drobniejsze akcesoria jeździeckie.

Po konkursie odbyło się wspólne ognisko.

Rajd Konny „Jezioro Tarnobrzeskie” – 44 zdjęcia:

Showing 1 of 44
Share.

Leave A Reply