Jutro część obostrzeń zostanie poluzowana. Otwarte będą m.in. baseny, stoki, kina - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Jutro część obostrzeń zostanie poluzowana. Otwarte będą m.in. baseny, stoki, kina

0

Od piątku, 12 lutego, wprowadzone zostanie warunkowe łagodzenie obostrzeń. Zmiany dotyczyć będą sportu i kultury. 

Zmiany dotyczące łagodzenia restrykcji ogłoszone zostały na konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego i będą obowiązywać od piątku 12 lutego. Otwarte zostaną kina, hotele, teatry, baseny, boiska zewnętrzne i stoki narciarskie. 

Premier zaznaczył, że łagodzenie obostrzeń jest działaniem warunkowym, i będzie weryfikowane poprzez dane dotyczące liczby zachorowań, a przy ewentualnym wzroście zakażeń zostaną wycofane.

Obiekty otworzą swoją działalność, jednak przy zastosowaniu wyznaczonych przez rząd ograniczeń:

  • Hotele i miejsca noclegowe otwarte będą w wielkości do 50% obłożenia miejsc, restauracje hotelowe wciąż pozostają zamknięte, a posiłki dostarczane będą bezpośrednio do pokoi.
  • Kina i teatry, a także filharmonie i opery w ograniczeniu również do 50% obłożenia miejsc

    O otwarciu działalności sportowej na świeżym powietrzu, które nastąpi 12 lutego, poinformowało już kilka lokalnych obiektów, a wśród nich znalazł się stok narciarski w Konarach. Swojej działalności natomiast nie wznowi stok w Siedleszczanach, o czym poinformował burmistrz miasta i gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur.

Zobacz także:  
– Stok w Siedleszczanach pozostanie nieczynny. Czy na zawsze? [W najnowszym numerze] 
– Rusza stok w Konarach, jedyna stacja narciarska na Sandomierszczyźnie
– Rząd łagodzi obostrzenia, lecz restauracje nadal zamknięte

Jakich obiektów i kwestii nie dotyczy luzowanie obostrzeń? Restrykcje pozostają niezmienne do końca miesiąca dla siłowni i klubów fitness, restauracji i barów, uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, szkół średnich i uczelni wyższych, przy uwzględnieniu wyjątków. Wciąż obowiązuje zakaz organizacji wesel i styp.

W sklepach i kościołach przebywać może maksymalnie jedna osoba na 15 m kw. pomieszczenia, a osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową muszą poddać się kwarantannie, z wyjątkiem osób posiadających aktualny, negatywny wynik tekstu na COVID-19.

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.