reklama
Kajaki – reaktywacja - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Kajaki – reaktywacja

0

Od niedawna w Tarnobrzegu działa Klub Kajakowy „Jezioro”. Jego członkowie chcą szkolić młodych kajakarzy i myślą o stworzeniu profesjonalnego toru kajakowego. Swoją  działalność  rozpoczęli  od  organizacji półkolonii dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat w ramach akcji „Lato w mieście”.

Zajęcia  odbywają  się  na  stworzonej  specjalnie na ten cel plaży, na wprost wyjazdu znad  Jeziora  Tarnobrzeskiego  na  osiedle Miechocin.  Powstała  tam  między  innymi przystań kajakowa.

 – My, kajakarze starszego pokolenia, nie mieliśmy  możliwości  trenowania  na  takim pięknym  akwenie.  Była  tylko  Wisła  –  człowiek  łamał  wiosła,  niszczył  kajaki –  mówi Czesław Szlachetka, prezes Klubu Kajakowego „Jezioro”. –Mamy nadzieję, że z tych dzieciaków wyrosną przyszli kajakarze. Chcemy  odciągnąć  ich  od  komputerów.  Przykro patrzeć na to, jak dziś dzieci prezentują się pod względem wychowania fizycznego. Często nie potrafią wykonać podstawowych ćwiczeń gimnastycznych.

Kajaki nie są nowością w Tarnobrzegu. W przeszłości, w latach siedemdziesiątych, w Klubie Sportowym Siarka prężnie działała sekcja kajakarska, na bazie której powstał Tarnobrzeski Klub Sportowy „Wodnik”. Wielu z tych, którzy dziś postanowili zmierzyć  się  z  pomysłem  krzewienia  tej dyscypliny  sportu  wśród  młodych  tarnobrzeżan, w przeszłości było zawodnikami tych klubów. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu „TN”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.