reklama
Kiedy otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego? - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Kiedy otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego?

6

Kończą się prowadzone od ponad roku prace rewitalizacyjne nad naszym akwenem. Można spodziewać się, że otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego nastąpi końcem przyszłego miesiąca. Czeka nas wiele zmian, do których z pewnością turyści szybko się przyzwyczają.

Od wiosny ubiegłego roku trwa rewitalizacja terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim. Odnowiono już ul. Plażową i Siarkową, powstały ścieżki pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem, budynki gastronomiczne oraz dla służb ratowniczych, toalety, parkingi i wiele innych. Powstał już park linowy i place zabaw.

Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynkach. Do wykonania pozostało jeszcze oznakowanie poziome i inne mniejsze prace.

W związku z tym, że prace nad jeziorem dobiegają końca, Urząd Miasta Tarnobrzega ogłosił przetargi na najem gruntów pod mobilne usługi gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Ogłoszono również przetarg na dzierżawę terenów, na których znajduje się park linowy.

Otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego. Gdzie i za ile zaparkujemy?

Otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego ma nastąpić niebawem. Urząd liczy, że już w czerwcu będzie można skorzystać z zrewitalizowanych terenów. Jedną z ważniejszych nowości, będzie wjazd nad jezioro. Od tego roku kierowcy nie będą płacić przy wjeździe od ul. Wisłostrada, lecz opłata będzie uiszczana w 10 automatach, rozstawionych na ul. Plażowej i Żeglarskiej.

Koszt wjazdu będzie wynosił 10 zł (czyli o 4 zł więcej, niż wcześniej). Bilet ma być ważny cały dzień, dzięki czemu po jego wykupieniu będzie można wyjechać z terenów i tego samego dnia wrócić, nie płacąc po raz kolejny. Być może będą wprowadzone zniżki.

W ramach rewitalizacji powstało 329 nowych miejsc parkingowych (w tym 16 dla osób niepełnosprawnych). Ponadto wzdłuż ulic Żeglarskiej oraz Plażowej także będzie można zaparkować (odpowiednio znajdzie się tam 169 i 332 miejsca parkingowe). Łącznie nad Jeziorem Tarnobrzeskim zostanie przygotowanych 830 miejsc parkingowych.

Dla kierowców ważna jest także organizacja ruchu. Ten będzie odbywał się jednokierunkowo zarówno na ul. Plażowej, jak i Żeglarskiej. Po wjeździe z ulicy Wisłostrada trzeba będzie skręcić w lewo lub prawo.

Przypominamy, że do momentu odebrania prac tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim są zamknięte.

Otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego Parkingi nad Jeziorem Tarnobrzeskim

 

6 komentarzy

  1. byłem 09 maj niedziela dużo ludzi cieszy dla mnie wrażenie jak by było gorzej stoją stodoły droga w koło jezio0ra tak zwanego tarnobrzeskiego [machów] nie zrobiona płyty nie najlepiej położone ciężko przejechać rowerem ogólne wrażenie jak to się mówi łba nie urywa rok czasu robione.

    • najwieksza i chyba jedyna zaleta tego zelewu jest naprawde czysta woda

  2. 830 miejsc parkingowych x 10 zł wjazd= 8300 zł dziennie. Licząc, że w dni weekendowe będą samochody parkowane to 8300 zł x2 dni weekendowe = 16600 zł. Interesi mnie czy ta kasiora będzie w przyszłości wykorzystana na sprzątanie, remonty drobne i inne wydatki związane z jeziorem?

  3. Przypominamy, że do momentu odebrania prac tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim są zamknięte.

    To dlaczego wjechał samochód z kamerą? Przecież jest znak zakaz ruchu wszelkich pojazdów przy wjeździe z Wisłostrady.