Kolejny dzień protestów kobiet w Tarnobrzegu [zdjęcia] [wideo]

3
Showing 1 of 18

Nie gasną protesty spowodowane decyzją Trybunału Konstytucyjnego wprowadzającą zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. W poniedziałek na ulicach Tarnobrzega protestowało 150-200 osób, w przeważającej części kobiet.

Poniedziałkowy protest rozpoczął się przy fontannie przed Urzędem Miasta. Potem protestujący przemaszerowali przez plac Bartosza Głowackiego. Przed siedzibą biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości wykrzyczeli, co myślą o rządzącej partii i jej liderze. Kolejnym przystankiem była dawna powozownia Tarnowskich w parku dzikowskim, gdzie swoją siedzibę ma Konfederacja. Tu doszło do zabawnego, choć chwilowego sojuszu protestujących kobiet i pilnujących siedziby swojego klubu Konfederatów. Zarówno jedna, jak i druga grupa wspólnie skandowała hasła skierowane przeciwko rządzącemu PiSowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu. „Wersal” się skończył, gdy protestujące kobiety wzięły na cel Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Konfederacji. Wtedy doszło do ostrej polemiki.

Z parku protestujący przeszli pod siedzibę tarnobrzeskich sądów, a następnie udali się na „spacer” po centrum miasta. Jak zapowiedziały organizatorki akcji, protesty będą kontynuowane.

Kolejny dzień protestów kobiet w Tarnobrzegu – wideo i 16 zdjęć

Showing 1 of 18
Share.

3 komentarze