Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym hucznie świętowało swoje urodziny [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym hucznie świętowało swoje urodziny [zdjęcia]

0

W ubiegłą sobotę, 2 października, Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym (gm. Baranów Sandomierski) hucznie świętowało pierwszy rok swojej działalności. Gospodynie zadbały, by w ten dzień nie brakowało poczęstunku, ani atrakcji.

Stowarzyszenie Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych w minioną sobotę zorganizowało uroczyste obchody pierwszych urodzin Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym. W wydarzeniu, które odbyło się w ramach projektu Podkarpackie Inicjatyw Lokalne 2021-2023, uczestniczyli mieszkańcy Dymitrowa Małego, w obecności przedstawicieli Rady Sołeckiej i Zarządu OSP.

W urodzinach koła uczestniczyli także zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, burmistrz miasta i gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, reprezentant rady Waldemar Chwieja, skarbnik gminy Alina Zasadnia, Kierownik Powiatowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Grzegorz Kozik, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, Kierownik Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim Tomasz Solarski oraz ks. Andrzej Machowicz i ks. Paweł Zyśko z parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim.

Zobacz także: 
– W Tarnobrzegu rusza „Akademia Młodych Odkrywców Umysłu”

Urodziny rozpoczęliśmy częścią oficjalną, urozmaiconą występem lokalnej orkiestry, która do samego końca towarzyszyła nam przygrywając piosenki. Następnie podsumowałyśmy miniony rok działalności naszego koła. Nie zabrakło też najmłodszych mieszkańców Dymitrowa, którzy przygotowali piękne wierszyki i przedstawienie, podczas którego maluchy zaprezentowały działalność koła na wesoło – mówiła Magdalena Kosztur, sołtys miejscowości Dymitrów Mały i członkini koła.

Po odśpiewaniu przez gospodynie przygotowanej na tę okazję piosenki, nastąpiły podziękowania, a władzom wręczone zostały skromne upominki. Doceniona została także pomoc burmistrza i innych osób pomagających gospodyniom przy wszelkich inicjatywach.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, wszyscy goście zostali zaproszeni do stołów suto zastawionych potrawami przygotowanymi przez gospodynie. Przy biesiadowaniu nie zabrakło lampki szampana, ani torta.

Impreza odbyła się w ramach inicjatywy pn. ,,KGW – Kobiety Gotują Wyśmienicie’’, która rozpoczęła się 1 września i potrwa do końca listopada. Zadania dofinansowane zostały z projektu Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych na lata 2021-2023. Uczestnicy projektu dotychczas wzięli udział w warsztatach florystycznych i kulinarnych, a już wkrótce odbędą się warsztaty kelnerskie i warsztaty z zakresu promocji w social mediach.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.