Koronawirus – kontrole podczas kwarantanny w powiecie tarnobrzeskim - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Koronawirus – kontrole podczas kwarantanny w powiecie tarnobrzeskim

0
1 z 2

Dzielnicowi z Tarnobrzega, Nowej Dęby, Gorzyc i Grębowa wspierają służby sanitarne w walce z epidemią koronawirusa na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. Liczba osób objętych kwarantanną nieznacznie wzrosła, z uwagi na powroty rodaków z zagranicy.

Codziennie policjanci otrzymują informacje dotyczące osób podlegających kwarantannie domowej. Mundurowi, wyposażeni w środki ochrony osobistej, każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Policjanci sprawdzą również, czy osoby przestrzegają zasad bezpieczeństwa i czy nie potrzebują pomocy lub wsparcia.

CZYTAJ TAKŻE:

Płyn do dezynfekcji z Orlenu wyprzedał się… w 10 minut

Dzielnicowi dokonują sprawdzeń w pobliżu miejsc kwarantanny, głównie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Mundurowi wyposażeni są w środki ochrony sanitarnej, przeznaczone do zadań związanych z zagrożeniem koronawirusem, aby w razie konieczności ich użyć. W tym czasie wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Policjanci mają do dyspozycji rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, okulary ochronne, środki myjące, środki dezynfekujące ręce.

CZYTAJ TAKŻE:

Jesteś objęty kwarantanną? Sprawdź, jak możesz otrzymać wsparcie

Osoby, które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 5 tys. zł.

Źródło/Fot.: KMP Tarnobrzeg

1 z 2

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.