Wspierają szpital w Nowej Dębie

0

Lokalni przedsiębiorcy i działające w regionie firmy wspierają Szpital Powiatowy w Nowej Dębie. Lecznica dostała od nich najbardziej potrzebne teraz środki ochrony indywidualnej. Wsparcie przyszło też z Ministerstwa Zdrowia, choć jest ono śladowe. 

– Okoliczni przedsiębiorcy wspierają nas zaopatrując szpital w maski, kombinezony, okulary, rękawiczki, czyli wszystko, co jest w tym czasie najbardziej potrzebne – mówi Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Wśród firm niosących pomoc znalazły się Zakłady Fenix Metals z Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zakłady Metalowe „Dezamet” z Nowej Dęby, firma Elektromontaż Rzeszów – Zespół Budów Mielec. Jest też anonimowy darczyńca, który zafundował maski, rękawice i prześcieradła jednorazowe.

– Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Z całego serca dziękuję wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc – mówi Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski.

Do nowodębskiego szpitala dotarło też wsparcie ministerialne. To pięć 5-litrowych butelek z płynem dezynfekującym.

– Każda pomoc jest nieoceniona – mówi Wiesława Barzycka. – Wciąż liczymy się ze wzrostem zachorowań spowodowanym koronawirusem, więc cały czas potrzebna nam środków zabezpieczenia osobistego, głównie masek z filtrem HEPA, które na pewno będą przydatne.

Share.

Comments are closed.