Kronika policyjna 7 I

0

NARKOTYKOWY DUET

Na terenie gminy Ożarów policjanci opatowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którym podróżowało dwóch mężczyzn oraz kobieta. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie osób znajdujących się w pojeździe. Po chwili wyjaśnił się powód ich podenerwowania.

Podczas kontroli osobistej 21-letniej kobiety policjanci ujawnili 30 gramów białego proszku. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina. Jak się okazało, zabezpieczone środki zakupił partner kobiety, 38-latek z gminy Ożarów, który również podróżował volkswagenem. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanej pary opatowscy funkcjonariusze znaleźli dodatkowo 18 tabletek ekstazy oraz ponad 2 gramy marihuany. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

UKRADŁ ALKOHOL I CIASTO

Personel jednego z marketów w Sandomierzu powiadomił policję o kradzieży dokonanej przez nietrzeźwego mężczyznę. Zabrał on z półki dwa wina oraz dwa opakowania ciasta,  po czym wyszedł z budynku. Pracownice oraz przypadkowy klient próbowali zatrzymać mężczyznę. W trakcie szarpaniny spłoszony zostawił swoją kurtkę oraz zrabowany towar. Jednak po chwili wrócił do sklepu. Tym razem zabrał dwie butelki wódki i uciekł. Wezwani na miejsce funkcjonariusze w kieszeni porzuconej kurtki znaleźli dokumenty. Jeszcze tego samego dnia wieczorem zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kradzieży. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Wilczyce.

WYPADEK W TARNOWSKIEJ WOLI

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 9 w Tarnowskiej Woli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca fiata sedici, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku czego jego samochód zderzył się z seatem ibizą. Dwie ranne osoby trafiły do szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

QUAD W OGNIU

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Wilczej Woli. Quad, którym jechał 44-letni mężczyzna, przewrócił się i stanął w ogniu. Przejeżdżający przez Wilczą Wolę mieszkaniec powiatu stalowowolskiego zauważył ogień w pobliżu drogi. Zawrócił, żeby sprawdzić, co się stało. Obok płonącego quada leżał mężczyzna. Świadek zdarzenia odciągnął rannego od pojazdu i wezwał służby ratownicze. W pomoc zaangażował się też inny kierowca. Prawdopodobnie 44-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jadąc drogą gruntową stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się i zaczął płonąć. Reakcja przejeżdżających tamtędy kierowców być może uratowała rannemu życie. Poparzony kierowca trafił do szpitala. Jego pojazd uległ całkowitemu spaleniu.

WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJI

Policjanci postawili zarzut usiłowania włamania dwóm mieszkańcom województwa małopolskiego. Podejrzani chcieli włamać się do domu w miejscowości Przykop (gm. Padew Narodowa). O tym, że kilku mężczyzn próbuje dostać się do garażu domu jednorodzinnego, policję zawiadomił właściciel budynku. W czasie gdy policjanci jechali pod wskazany adres, zgłaszający spłoszył włamywaczy. Jeden z patroli dojeżdżając na miejsce zauważył oddalającego się fiata uno. Kierujący samochodem zlekceważył sygnał do zatrzymania, a pasażerowie pojazdu rzucali w radiowóz różnymi przedmiotami. Po kilkunastokilometrowym pościgu kierujący fiatem zatrzymał pojazd, a pasażerowie uciekli w pobliskie zarośla. Wkrótce policjanci ujęli 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Kilka dni później zatrzymany został kolejny mężczyzna podejrzany o usiłowanie włamania – starszy o rok mieszkaniec tego samego województwa. Obaj mężczyźni znani są policjantom z popełniania innych przestępstw.

BANKNOTY DOMOWEJ ROBOTY

Dyżurny niżańskiej komendy został telefonicznie powiadomiony o tym, że w barze w Rudniku nad Sanem klient zapłacił za zamówienie podrobionym banknotem o nominale 100 złotych. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy czynności oszust został szybko zatrzymany. Podczas przeszukania 37-letniego mieszkańca Lipin Dolnych policjanci znaleźli kolejne 3 fałszywe banknoty stuzłotowe. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że otrzymał je od pracodawcy. Jednak w trakcie przesłuchania przyznał, że wcześniej kilkakrotnie płacił podrobionymi pieniędzmi, które sam drukował. Policjanci w jego domu zabezpieczyli komputer i drukarkę służącą do przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty podrabiania banknotów i wprowadzania ich do obiegu. Prokuratura Rejonowa w Nisku zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

UCIECZKA Z BRONIĄ W RĘKU

W Bielińcu policjanci patrolujący teren powiatu niżańskiego zauważyli citroëna saxo bez tablic rejestracyjnych. Podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak kierowca nie reagował na policyjne sygnały. Przyspieszył i zaczął uciekać. Na skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Tanewskiej stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego zjechał z drogi na skarpę przy rzece. Porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo. Policjanci zauważyli, że kierowca wybiegając z auta trzymał w ręku przedmiot przypominający broń, który wyrzucił w pobliskie zarośla. Pościg nie trwał długo, mężczyzna został zatrzymany. W zaroślach policjanci znaleźli broń domowej produkcji z załadowanym nabojem. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze 4 naboje. 23-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego został zatrzymany i przewieziony na komendę. Okazało się, że na jego nazwisko wydany jest nakaz doprowadzenia do zakładu karnego.

RANNA 21-LATKA

W Zbydniowie na drodze Stalowa Wola – Sandomierz doszło do wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący citroënem 24-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego najechał na tył jadącego przed nim forda mondeo, podczas gdy kierująca nim 21-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego skręcała w lewo. W wyniku zdarzenia kobieta została ranna i przewieziono ją do stalowowolskiego szpitala.

ZNIEWAŻYŁ GRÓB

Stalowowolscy policjanci zatrzymali sprawcę dewastacji nagrobka na terenie cmentarza komunalnego przy ulicy Ofiar Katynia w Stalowej Woli. 32-latek rozbił zdjęcie znajdujące się na płycie nagrobkowej oraz poprzewracał wazony z kwiatami powodując straty w wysokości 500 złotych. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. (sc)

Share.

Comments are closed.