Kwartet ProForma w Tarnobrzeskim Domu Kultury - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Kwartet ProForma w Tarnobrzeskim Domu Kultury

0

Kwartet ProForma wystąpi w sobotę w Tarnobrzeskim Domu Kultury podczas koncertu zorganizowanego z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Wstęp będzie bezpłatny, trzeba jednak wcześniej odebrać bezpłatne wejściówki.

Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy piosenki Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego w wykonaniu poznańskiego Kwartetu ProForma. Grupa istnieje od 2001 roku i ma na swoim koncie setki koncertów i kilka płyt. Głównie z piosenką autorską – własną, ale też takich bardów, jak Stanisław Staszewski, Nick Cave, czy Tom Waits. Tworzą muzykę do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, czy Krzysztofa Gajdy. W repertuarze mają także własne opracowania piosenek wspomnianych: Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. I to właśnie te utwory zaprezentują podczas koncertu w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Występ odbędzie się w związku z 34. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Wstęp jest bezpłatny, za okazaniem wejściówek, które można odbierać w TDK. Początek o godz. 17.00. Na koncert zaprasza Prezydent Miasta Tarnobrzega i Tarnobrzeski Dom Kultury.

Proforma

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.