reklama
Lądowanie Antonova An225 "Mrija" w Jasionce. Tłumy przybyły zobaczyć samolot gigant [wideo][zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Lądowanie Antonova An225 „Mrija” w Jasionce. Tłumy przybyły zobaczyć samolot gigant [wideo][zdjęcia]

3
1 z 7

O godz. 23:24 na lotnisku Rzeszów-Jasionka wylądował Antonov An225 „Mrija”. Przylot największego samolotu świata przybyło zobaczyć tysiące osób z najdalszych zakątków Podkarpacia, a także sąsiednich województw.

Od kilku dni cały region żył lądowaniem samolotu giganta w Rzeszowie. Przylot „Marzenia”, transportującego z Chin ładunek dla firm z powiatu rzeszowskiego,  był dwukrotnie przekładany. W końcu jednak wizyta Antonova An225 miała dojść do skutku, co potwierdziło się na kilka godzin przed przybyciem samolotu na internetowych radarach.

Już od ok. godz. 20. w Jasionce pojawiały się pierwsze osoby. Na polach znajdujących się obok lotniska utworzyło się morze samochodów. Tłumy ludzi ustawiło się wzdłuż płotu lotniska. Sprytniejsi przynieśli ze sobą drabiny, a niektórym nie było szkoda nawet własnych pojazdów, stając na maskach. Wszystko po to, by jak najlepiej zobaczyć przylot największego samolotu świata. Choć wydarzenie działo się nocą, to i tak maszyna zrobiła ogromne wrażenie. Jak na razie nie jest znana data odlotu Antonova.

W poniższych materiałach znajdują się przylot Antonova An225 „Mrija” (od ok. 22 minuty), a także fotoreportaż z wydarzenia.

Fot. Tomasz Zieliński, Kamil Robuta

1 z 7

3 komentarze

  1. Ludzie,ludzie,ludzie…. aeroplan przyleciał, chodźta zobaczta! A mówili, że Rzeszów to miasto, a to okazuje sie wieś.