reklama
Leczenie w Kalifornii przynosi znakomite efekty! Za dwa tygodnie mały Marcel może wrócić do domu - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Leczenie w Kalifornii przynosi znakomite efekty! Za dwa tygodnie mały Marcel może wrócić do domu

1

Kolejne dobre wieści ze Stanów Zjednoczonych. 5-letni Marcel Wójcik z Rytwian, który przechodzi skomplikowaną protonoterapię guza nowotworowego w San Diego, już 12 maja może wrócić do Polski.

Chłopiec zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca, udało się zebrać ponad milion złotych na opłacenie specjalistycznej terapii w USA. Lecąc za ocean 5-latek prawie w ogóle nie widział już na prawe oko. Teraz wszystko się zmieniło. „Zostało nam jeszcze 8 naświetleń. We wtorek mieliśmy spotkanie z lekarzem. Jego mina kiedy powiedzieliśmy że Marcel widzi na prawe oko była bezcenna!! Aktualnie Marcel jest w stanie powiedzieć co widzi, oczywiście nie wszystko bo ma problem z małymi rzeczami ale widzi!! Lekarz ( ten sam, który jeszcze dwa tygodnie temu mówił że nie ma sensu robić w trakcie leczenie tomografu, rezonansu, ponieważ efekty widoczne są po ok 2 miesiącach od zakończenia terapii) zalecił nam na jutro tomograf! Ewidentnie jest różnica. 4,5 tygodnia naświetleń beż ŻADNYCH !!! skutków ubocznych (akurat u nas). Guz się ewidentnie zmniejszył i wzrok powraca. Dlaczego nie można tak w Polsce?! Przecież mamy możliwość. Przykre to jest” – napisała w mediach społecznościowych Agnieszka Wójcik, mama Marcela.

Jeden komentarz