Lekarz w szpitalu w Tarnobrzegu pracował bez przerwy przez 6 dni! Tak wynika z raportu NIK - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Lekarz w szpitalu w Tarnobrzegu pracował bez przerwy przez 6 dni! Tak wynika z raportu NIK

5

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała dziś raport na temat pracy oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii oraz na bloków operacyjnych w podkarpackich szpitalach, w tym w szpitalu w Tarnobrzegu. Kontrolowano lata 2018-2020.

W raporcie czytamy między innymi, że w skrajnym przypadku, lekarz anestezjolog pracował w jednej z podkarpackich lecznic nieprzerwanie przez 288 godzin, czyli 12 dób. Pracował i dyżurował na zmianę w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR), na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz w karetce reanimacyjnej.

NIK podaje, że w szpitalu w Tarnobrzegu lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii pracował bez przerwy 152 godziny, czyli ponad 6 dni (6,3 doby). W tym czasie pracował w OAiIT w podstawowym czasie pracy (od godziny 7:00 do 14:35), pełnił dyżury w OAiIT oraz dyżury w karetce pogotowia.

Zobacz także:
Tarnobrzeski szpital oferuje pracę lekarzom, także tym z Ukrainy

Lekarze ci byli zatrudnieni na kontraktach, przez co nie obowiązywały ich przepisy ustawy o działalności leczniczej, dotyczące norm i wymiaru czasu pracy. Te dotyczą bowiem jedynie osób zatrudnionych na etacie.

Ogólna konkluzja raportu brzmi tak: potrzeba więcej specjalistów, aparatury medycznej i łóżek. Kontrolerzy uznali, że w badanym okresie skontrolowane szpitale wciąż nie spełniały wszystkich standardów określonych w 2017 r. przez Ministra Zdrowia. Na dostosowanie się do nich w pełni, szpitale mają czas jeszcze tylko do końca roku.

5 komentarzy

  1. Jak to jest że podobno była w szpitalu lekarka z Ukrainy (pediatra) chętna do pracy i została odesłana do Sandomierza?!

  2. Banda konowałow I naciągaczy. Myśleli że dorobią Się na srowidzie to teraz inflacja w całym kraju i bieda będzie i wam te judaszowe srebrniki wyjdą bokiem

  3. Pracował może kilkanaście godzin. Resztę czasu spał najebany w swoim gabinecie, na kanapie. Tak pracować to i ja potrafię.

    • 100/100%. Pracował na papierze a w rzeczywistości to nie wiadomo jak było.