reklama
Linia Ocice – Rzeszów. Dlaczego nie Tarnobrzeg – Rzeszów? [Czytaj w gazecie] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Linia Ocice – Rzeszów. Dlaczego nie Tarnobrzeg – Rzeszów? [Czytaj w gazecie]

13

Od niedawna tarnobrzeżanie mogą dostać się do stolicy województwa podkarpackiego ekologicznymi pociągami. Informacja o tym, że linia Ocice – Rzeszów została zelektryfikowana, ucieszyła podróżnych, lecz pojawiły się także pytania, dlaczego w nazwie linii zamiast miasta figuruje osiedle.

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

KUP e-TN:

13 komentarzy

 1. pasażer na gapę na

  Rzeczywiście dziwne. Nazwy Ocice nawet nie można wprowadzić w wyszukiwarkę połączeń na portalpasazera.pl . Przecież ten portal należy do kolei.

 2. obywatel tbg na

  Mam wrażenie ,że komentujący mają negatywne nastawienie do mojego miasta wręcz go nienawidzą,miasto które nie jest idealne ale innego nie mamy . Winę ponoszą miejskie władze niekompetencja urzędników daje nam właśnie taki efekt zwijania miasta na każdej płaszczyźnie.Obecny prezydent na którego zresztą sam głosowałem to największa porażka ( jako człowieka OSOBIŚCIE GO SZANUJĘ- nie jest złodziejem czy karierowiczem) zabrakło kompetencji i fachowego zaplecza fachowych ludzi do zarządzania naszym miastem.PKP i „dworzec” jest tego przykładem. Na moich oczach to miasto rosło i nie przypuszczałem ,że dożyje czasów kiedy miasto umiera. Prezydencie do pracy!! bo historia zapamięta cię jako grabaża miejskiego.

  • mateusz sandomierz na

   ojej nie placz miasteczko tarnobrzeg wcale nie umiera a nowego yorka nigdy z niego nie bedzie poprostu trzeba zejsc na ziemie male tez moze byc ladne wszystko ma swoj poczatek i koniec takze prosperita tarnobrzegu

  • Na działania PKP prezydent miasta nie ma wpływu. Jedynie co można zrobić to napisać do kolei pismo, prowadzić rozmowy, a co zrobi PKP to już ich sprawa i raczej niczym (uwagami, propozycjami) się przejmować nie będą. W Tbg jest podobnie.

 3. Czy Tarnobrzeg będzie znów pominuity na drodze Rzeszów- Warszawa ? Była informacja ze jest szybką kolej Staliwa wola – Warszawa a gdzie jest Tarnobrzeg. Czy znów nas wykiwano , dlaczego władze Tarnobrzega nic na ten temat nic nie mówią.

  • henryk 2 tarnobrzeski na

   tarnobrzeg to nie ppepek swiata pozatym to szybka kolej nie moze zatrzymywac sie w co drugiej wiosce

  • pasażer hulajnogi na

   Niestety, ale kolej nas kiwa. Omija tę stację szerokim łukiem. Łuk sięga pod St.Wolę. Za PRL-u jeździły , przez Tbg pociągi bez przesiadek, do Rzeszowa, Dębicy przez Mielec, do Krakowa , Katowic i do Wrocławia. To se ne wrati

   • wogole za prl tarnobrzeg byl lepiej tarktowani niz inni ale wna szczescie wraca normalnosc

 4. Nie złomujta tam na kolei ciuchci węglowych i lokomotyw, szynobusów spalinowych. Przydadzo sie bo prund podrożał.