Mażoretki "Diament" z Chmielowa ćwiczyły z włoską mistrzynią świata [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Mażoretki “Diament” z Chmielowa ćwiczyły z włoską mistrzynią świata [zdjęcia]

1

W dniach 15-16 lipca Mażoretki “Diament” z Chmielowa miały okazję uczyć się od trzykrotnej mistrzyni świata w twirlingu Maddaleny Zaramelli. – To dla nas wielka nobilitacja – tłumaczy Małgorzata Gronek, trenerka i choreografka „Diamentu”.

Maddalena Zaramella jest trzykrotną mistrzynią świata w twirlingu. Sport ten również polega na używaniu batona, czyli pałeczki. Jednak w twirlingu nie ma miejsca na dowolność. Każdy ruch powinien być wykonany zgodnie z zasadami i odpowiednią terminologią. Dlatego mażoretki, w których występach jest większa dowolność, ucząc się twirlingu, jeszcze bardziej urozmaicają swoje show.

Mistrzyni zazwyczaj nie udziela szkoleń dla grup indywidualnych. Nasze “Diamenty” są wyjątkiem, już drugi raz mogły zaczerpnąć z wiedzy utytułowanej Włoszki. – Maddalena przekazuje dziewczynkom swoją wiedzę, by mogły reprezentując region lub czy jadąc na zawody pokazać coś nowego – mówi Małgorzata Gronek, trenerka i choreografka „Diamentu”. – Dzieci uwielbiają Maddalenę, która jest genialnym pedagogiem. Samo to, że uczą się czegoś nowego jest chyba ważniejsze niż mistrzostwa. Pokazać nowy trick podczas zawodów to bardzo dużo.

Dziewczyny są bardzo utalentowane, lecz o tym nie wiedzą. W szczególności dwie-trzy. Dla nich to jeszcze zabawa. Talent jest w środku, lecz by zostać mistrzem, sam talent nie wystarczy, trzeba też bardzo dużo i ciężko pracować – tłumaczy dla “Tygodnika Nadwiślańskiego” mistrzyni świata.

Udostępnij

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź