Mecz Stal Stalowa Wola – Lech Poznań na wiosnę? Zbigniew Boniek odpowiedział

0

We wtorek podczas losowania par 1/8 Pucharu Polski Stal Stalowa Wola trafiła na Lecha Poznań. Przez to, że Stalówka rozegra mecz z tak prestiżowym rywalem oraz fakt, że stadion przy ulicy Hutniczej nadal nie został otwarty, zaczęto rozważać możliwość przeniesienia terminu spotkania na wiosnę. Spekulacje uciął jednak prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Początkowo plany działaczy zakładały, że wielkie otwarcie stadionu Stali Stalowa Wola odbędzie się podczas ligowego spotkania z inną znaną drużyną, Widzewem Łódź. Plany zweryfikował jednak wymóg poprawek, jakie muszą zostać wykonane przy obiekcie. Wykonawca jest w trakcie ich dokonywania, lecz z uwagi na to, że zakończenie prac nie zapowiada się zbyt szybko, prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny kilka tygodni temu powiedział, że powstało pytanie o sensowność otwierania stadionu tuż przed zimą.

Los sprawił jednak, że w Stalowej Woli chęć do jak najszybszego otwarcia stadionu powróciła. Wszystko przez to, iż Stalówka w 1/8 finał Pucharu Polski trafiła na ekstraklasowego Lecha Poznań. O tym informowaliśmy tutaj: https://tyna.info.pl/lech-poznan-rywalem-stali-stalowa-wola-w-pucharze-polski1/

Mecz ma się odbyć w terminie 3-5 grudnia. Stal obecnie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na stadionie Izolatora. Przez to, że stan murawy w Boguchwale nie jest w najlepszym stanie (w tej chwili gra tam kilka drużyn) oraz przede wszystkim fakt, że kibice muszą jeździć kilkadziesiąt kilometrów na mecze swoich ulubieńców, a dodatkowo spotkanie z Lechem ma być rozegrane o godzinie 13:00 w środku tygodnia sprawił, że pojawił się pomysł, by to spotkanie rozegrać na wiosnę. We wpisie na Twitterze krótko zaprzeczył temu jednak Zbigniew Boniek – Bzdury – podsumował prezes PZPN.

Wpis prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na Twitterze

Spotkanie Stal Stalowa Wola – Lech Poznań może odbyć się w Boguchwale, innym obiekcie lub w Poznaniu. Chyba, że zdarzy się sensacja i stadion przy ulicy Hutniczej będzie oddany do użytku do początku grudnia. Mecz na pewno odbędzie się pomiędzy 3-5 dniem ostatniego miesiąca roku.

Share.

Comments are closed.